NEW YORK MODA HAFTASI'NDAN AKSESUAR TÜYOLARI

Takılar, kemerler, şapkalar ve çok daha fazlası 2020 sonbaharında bizi bekliyor. New York Moda Haftası'ndaki defilelerden önümüzdeki sezonun öne çıkan aksesuar trendlerini inceledik.

New York Moda Haftası aksesuar departmanında oldukça cesur modeller ile karşımıza çıktı. Sonbahar Kış 2020 sezonunda göreceğimiz takı ve aksesuar trendlerinin ipuçları, New York podyumlarında görüldü. İlkbahar 2020 takı ve aksesuar trendlerinin önümüzdeki sezon da devam ettiğini görürken, daha önce görmediğimiz tarzlar da koleksiyonlarda gözümüzden kaçmayan detaylar arasında yer aldı. Binici şapkaları, renkli güneş gözlükleri, choker kolyelerin geri dönüşü gibi birçok trend ile karşılaştık! ‘Statement’ kavramını gün geçtikçe daha da büyüten tasarımcılar, en sade kıyafetlerinizi bile adeta bir şova dönüştürecek aksesuarlar ile cesur parçalar sundular. New York Moda Haftası'nda gösterim yapan tasarımcıların koleksiyonlarını inceledik ve Sonbahar Kış 2020 sezonunun öne çıkan aksesuar trendleri üzerinde bir analiz yaptık! Aşağıda yeni sezonun aksesuar trendlerini görebilirsiniz…

ZIMMERMANN
(Getty Images)

Zimmermann'ın Sonbahar Kış 2020 defilesinde sallantılı zincir kolyeler ve tekli kulak aksesuarları dikkat çeken takılar arasındaydı. Bunun yanı sıra geniş fedora şapkalar ve kemerlere bağlanan şallar, Vahşi Batı esintisini andırdı. 

THE BLONDS(Getty Images)

Kristal tulumlar ve işlemeli ceketlerin yanı sıra The Blonds'un Sonbahar Kış 2020 defilesinde kocaman halka küpeler, deri chokerlar ve deri vücut aksesuarları gözümüzden kaçmayan detaylar arasında yer aldı. 

LAQUAN SMITH(Getty Images)

Modanın balıkçı şapkalarına olan tutkusu sona ermiyor! Laquan Smith'in Sonbahar Kış 2020 defilesinde 'bucket' şapkalar tüyler ile güncellendi. Kırmızı halıda son dönemlerde gördüğümüz uzun eldivenler de Smith'in koleksiyonunda Matrix ilhamlı deriler ile görüldü. 

BRANDON MAXWELL(Getty Images)

İlkbahar 2020 takı trendleri arasında yer alan kaplumbağa kabuğu detayları Brandon Maxwell'in Sonbahar Kış 2020 defilesinin en dikkat çeken aksesuarlarını oluşturdu. Sallantılı küpeler, zincir bileklikler ve bel çantaları, akrilik kaplumbağa kabuğu formunda dikkatimizi çekti. Bel vurgulu kemerler ve bereler ise koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında yer aldı. 

LONGCHAMP(Getty Images)

Longchamp'ın Sonbahar Kış 2020 defilesinde birçok aksesuar stili gördük! Çift tokalı kemerler ile Western esintisi yansıtılırken, fularlar ve çoklu zincirli kolyeler, koleksiyonun parçalarına farklı bir hava kattı. 

ULLA JOHNSON(Getty Images)

Ulla Johnson'un Sonbahar Kış 2020 defilesinde renkli kıyafetlerden daha çok dikkatimizi çeken şey: aksesuarlardı! Kalın zincirlerin sükse yaptığı son sezonlara atıfta bulunan Johnson, zincir choker kolyeler ve bileklikler ile koleksiyonuna varyasyon kattı. Kalın bel kemerlerin geri dönüşünü bir kez daha kanıtlayan Johnson, tıpkı The Blonds gibi kırmızı halıda popüler olmaya başlayan uzun eldivenleri de koleksiyonuna dahil etmeyi unutmadı. 

TOM FORD (Getty Images)

Tom Ford'un Sonbahar Kış 2020 defilesindeki aksesuarları birçok farklı tarza hitap ediyor! Tüy detayları takılara taşıyan Tom Ford, kocaman tüylü küpeler ve oversized tüylü tokaların yanı sıra boyundan asılan telefon kılıfları ile beğeni topladı. Renkli camlı güneş gözlüklerinin geri dönüşünün sinyallerini veren Tom Ford defilesi, renkli aksesuarları ile dikkat çekti. 

MONSE(Getty Images)

Son sezonun kalın zincirler ve halka küpeler gibi takı trendlerinin üzerine daha önce görmediğimiz stiller tasarlayan Monse, Sonbahar Kış 2020 defilesi ile bizi şaşırttı! Uzun süredir görmediğimiz chokerları, kemer benzeri ekoseler ile tasarlayan Monse, taşlı file eldivenleri ile gotik ama modern bir stil yarattı. 

CHRISTIAN SIRIANO(Getty Images)

Gotik, romantik ve festival tarzlarının bir araya gelebileceğini düşünmezdik! Ta ki Christian Siriano'nun Sonbahar Kış 2020 defilesine kadar... Rengarenk püsküllü ceketleri Punk esintili zincir kemerler ve kolyeler ile stilize eden Siriano, simli elbiseleri ise kalın deri ve zincir detaylı choker kolyeler ile eşleştirdi. Zimmermann'da gördüğümüz kocaman fedora şapkaların daha keskin hatlı ve işlemeli versiyonunu ise Siriano defilesinde görüyoruz. 

BROCK COLLECTION VE CAROLINA HERRERA(Getty Images)

Brandon Maxwell ve Ulla Johnson'da gördüğümüz bel kemerleri New York Moda Haftasının Sonbahar Kış 2020 sezonunda gözümüzden kaçmayan trendler arasında yer aldı. Brock Collection'da gördüğümüz ince bel kemerleri fularlar ile süslenirken, Carolina Herrera'nın kalın ve büyük tokalı bel kemerleri ise Sonbahar Kış koleksiyonlarına renk kattı. 

JONATHAN SIMKHAI VE JASON WU(Getty Images)

Zincir detaylı sallantılı küpeleri birçok defilede gördük, bunlardan biri de Jonathan Simkhai'nin Sonbahar Kış 2020 koleksiyonu! İlkbahar 2020 sezonunda trendler arasında olan sallantılı küpeler, Sonbahar Kış 2020 sezonunda da devam ediyor! Yeni nesil inci trendini ve sallantılı küpeleri birleştiren Jason Wu, sofistike ve modern küpeleri ile gözümüzden kaçmadı. 

SELF PORTRAIT, TORY BURCH VE R13(Getty Images)

Binicilik tarzının öne çıktığı Self Portrait Sonbahar Kış 2020 defilesinde yeni bir şapka modeli görüyoruz: binici şapkaları. At çiftliklerin dışına taşınan bu şapkaları, önümüzdeki sezon sokak modasında göreceğimize eminiz! Vahşi Batı esintisinin halen devam ettiğini gördüğümüz R13 defilesinde deri Western kolyeler, uzun şapkalar ile eşleştirilirken New York Moda Haftasının en belirgin güneş gözlüğü trendi Tory Burch defilesindeki oversized gözlükler oldu.