NEW YORK MODA HAFTASI'NDAN SONBAHAR 2020 TRENDLERİ

En önemli tüyoları aldık!

Sonbahar Kış 2020 Defileleri New York Moda Haftası ile başladı… Daha bir şehri bitirmiş olmamıza rağmen birçok trend ile karşı karşıyayız! New York’ta gösterim yapan defileler arasından en popüler stilleri seçerek, Sonbahar 2020’nin en büyük trendlerini keşfettik. Doksanlar estetiğinden, sosyal medya popülaritesinden, influencerlardan etkilenen trendleri önümüzdeki sezon her yerde göreceğimize eminiz. Farklı tarzlar ile kontrast yaratırken, geçmişi günümüz ile birleştiren tasarımcılar Sonbahar Kış 2020 sezonunun en popüler trendlerini yaratıyor. Aşağıda birçok defilede tekrar eden 6 trendi görebilirsiniz…

MODERN GRUNGE

Monse, R13, Private Policy, Palm Angels Sonbahar 2020 Defileleri (Getty Images)

Doksanlar kendini yine kanıtladı! Modanın vazgeçilmez dönemlerinden biri olan doksanlı yıllar, mom jeans, grunge hareketi gibi birçok trendi peşinde getirdi. New York Moda Haftasının Sonbahar Kış 2020 koleksiyonlarında da grunge stilinin güncellenmiş halini görüyoruz. İğneler ile süslenen ekoseli etekler, karma desenler ve çok daha fazlası. Takımlar ve sofistike stiller ile kontrast yaratan grunge esintisi, New York Moda Haftasında öne çıkan trendler arasında yer aldı. 


BİNİCİLİK AŞKI

Brock Collection, Self Portrait, Brandon Maxwell, Tory Burch Sonbahar 2020 Defileleri (Getty Images)

Vahşi Batıdan birazcık uzaklaşıyor ve bu sefer de at çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Modanın en yeni tutkuslarından biri olan binici stilleri, Tory Burch’ten Self Portrait’a kadar birçok markanın Sonbahar 2020 defilelerinde görüldü. Binici çizmeleri, şapkaları ve bele oturan ceketler… Yeni sezonda her daim jokey gibi görüneceğiz!


PANÇOLAR

Rag & Bone, Zimmermann, Carolina Herrera, Longchamp Sonbahar 2020 Defileleri (Getty Images)

Sade ve zamansız bej paltolar güncellenerek pano halinde karşımıza çıkıyor. New York Moda Haftasında dikkatimizi çeken pano silüetleri, 2020’ye uygun bir şekilde değişiyor. Oversized silüetleri, yere uzanan etekleri ve farklı kumaşları ile gözümüzden kaçmayan pano stili Carolina Herrera, Rag & Bone, Zimmermann ve Longchamp defilelerinin star parçaları arasında yer alıyordu. 


ZİNCİRLER

Private Policy, Ulla Johnson, Monse, Tory Burch Sonbahar 2020 Defileleri (Getty Images)

Takılarda tahtını koruyan kalın zincirler artık her yerde! New York Moda Haftasında gösterilen Sonbahar 2020 koleksiyonları bize zincirlerin önümüzdeki sezon da trend olacağının sinyallerini verdi. Aksesuarlara ve ayakkabılara taşınan kalın zincirler, Ulla Johnson’da sandalet halinde görülürken, Monse’de kocaman choker kolyeler formuna büründü. Minimalist stillerin gözden kaybolduğu son sezonlarda, maksimalist kocaman zincirlere kucak açıyoruz. 


ABARTILI KALÇALAR

Christian Siriano, Laquan Smith, Brandon Maxwell, Christopher John Rogers Sonbahar 2020 Defileleri (Getty Images)

Elbiselerin, ceketlerin ve eteklerin kalça silüetleri gittikçe büyüyor! Buna Kardashian etkisi mi demeliyiz bilemedik! Geçtiğimiz sene Cardi B’nin Met Gala’da giydiği geniş kalça formlu Thom Browne elbisesi, New York Moda Haftasının esin kaynağı olmuş olabilir! Brandon Maxwell ve Christopher John Rogers’daki gece elbiselerinden, Christian Siriano’nun keskin kalça silüetli elbisesine kadar her yerde abartılı kalça formları görüyoruz. Squat yapmaya vaktiniz yoksa bu tarzı deneyebilirsiniz!


VİKTORYAN CEKETLER

Tory Burch, Zimmermann, Jason Wu, Brock Collection Sonbahar 2020 Defileleri (Getty Images)

Blazer ceketler, son yıllarda en az jean pantolonlar kadar gardırobumuzun vazgeçilmezi haline geldi. Oversized, bel vurgulu ve kemerli silüetleri ile sürekli değişim geçiren blazer ceketler, Sonbahar 2020’de Viktoryan esintisi ile görülüyor. ‘Little Women’ filminin Oscar’larda ‘En İyi Kostüm’ Ödülünü alması yüzünden mi bilmiyoruz ama vintage esintili, dantel detaylı veya çiçekli Viktoryan ceketlerin, New York Moda Haftasının ‘wow’ faktörü olduğu kesin!