ODUNCU GÖMLEKLERİ LÜKS MODAYA TAŞINDI

Baltalar elimizde, uzun ip belimizde…

İlkbahar yaz aylarında piknik modu mevsim değişimi ile bambaşka bir formatta! Uçuşan elbiseler, pötikare desenli etekler ve piknik şıklığına uyum sağlayan romantik stillerin yerini çok daha keskin ve maskülen stiller alıyor.

Açık havada olmak için sıcak havalarda parkları tercih ederken, şimdi ise yeni alternatifler arayışındayız.

Yaratıcılığımızı körükleyen trendler ise ormanların yolunu gösteriyor! ‘Outdoorsy’ ve kabin şıklığından ilham alan tasarımcılar, mekanların kapanması ile birlikte doğaya geri dönüyorlar. Artık en sevdiğimiz kafelerin yerini yemyeşil ormanlar alırken, oduncu stili de sektörün öne çıkan temaları arasında. Geçtiğimiz aylarda başlayan yağmur çizmeleri ve balıkçı şapkalarının tamamlayıcı parçası olan ekose desenli oduncu gömlekleri ‘outdoor’ şıklığının noktasını en havalı şekilde koymanızı sağlıyor. Soğuk ve sert sonbahar ve kış aylarında sıcacık bir görünüm yaratan yünlü ekoseli gömlekler, hafta sonu gizemli kulübe kaçamakları için ideal. Kalın tabanlı botlar, kalın örgülü kazaklar ve ekoseli gömlekler maceracı dışarı stilinin temel parçaları arasında. Yaz aylarındaki ‘outdoor’ şıklığının mevsime uygun hali olan hiking görünümleri, hava şartları ne olura olsun dışarıda olmanızı mümkün kılıyor. 
Genelde yün ve pamuk kumaşları ile tasarlanan ‘flannel’ gömlekler, klasik ekoseli gömleklerinizden biraz daha farklı. Geçtiğimiz aylarda görmeye başladığımız ceket ve gömlek karışımı ‘shacket’ stili ile el ele ilerleyen ‘flannel’ gömlekleri aynı zamanda tişörtlerinizin ve kazaklarınızın üzerinde kullanabilirsiniz. Özellikle balıkçı yaka kazaklar ile tam olarak bir oduncu stili yaratabileceğiniz ekoseli gömlekler, maceraperest ruhunuzu harlıyor. 20. Yüzyılda kriket gibi sporlarlarda tercih edilen ekose gömlekler, 70’li yılların atletik şıklığının esaslarından biri olmuştu. Bir süre ortadan kaybolan ‘flannel’ esintisi, 1990’lı yıllarda zirve noktasına ulaştı diyebiliriz. Nirvana ve Peal Jam gibi grunge müzik gruplarının stillerinin ayrılmaz parçası olan ekoseli gömlekler, şimdilerde de bu popülerliği yakalamış gibi görünüyor. Tam olarak punk/rock stilinde olmasa da Sonbahar 2020’nin ekoseli gömleklerinin bir nevi hava durumuna karşı asilik yaptığını düşünebilirsiniz!Fotogaleride sizin için seçtiğimiz ekoseli oduncu gömleklerini inceleyebilirsiniz….