İLKBAHAR GARDIROBUNUZDA DENİZKIZI ETKİSİ

Okyanusun bilinmeyenlerini keşfediyoruz.

Neredeyse her ilkbahar sezonunda gördüğümüz çiçekli desenlere oldukça farklı alternatifler var: deniz kabuğu, deniz yıldızı ve balık desenleri! Tüm bu desenleri ‘mermaidcore’ adı altında toplayabiliriz. Okyanusun bilinmeyenlerini daha çok merak etmemizi sağlayan bu trend ilk olarak Versace’nin İlkbahar Yaz 2021 podyumunda karşımıza çıkmıştı. Defile mekanını tamamen bir deniz altına çeviren Donatella Versace, okyanusların bilinmeyenlerini kıyafetlere taşımıştı. Şimdi ise yavaş yavaş birçok markayı etkisi altına alan bu denizkızı esintisi, modanın favori trendlerinden biri olma yolunda ilerliyor. 

Moda arama platformu Lyst’in verilerine göre ‘denizkızı,’ ‘deniz yıldızı,’ ‘deniz kabuğu’ gibi okyanus ve denizleri çağırıştıran kelimelerin aramaları önceki yıllara göre büyük bir oranda artış gösterdi. Bununla beraber Versace’nin yanında birçok marka da gardıroplarımızı okyanus altına taşımaya karar verdi diyebiliriz. Önceki yıllarda gördüğümüz deniz kabuklu takılardan farklı olan bu ‘mermaidcore’ trendi çanta formlarını ve giyim desenlerini etkisi altına alıyor. 

Çocukken izlediğimiz ‘Küçük Deniz Kızı’ çizgi filmi ile saçlarımızı çatalla taramayı denemiş ve balıklar ile konuşmak istemiştik… ‘Mermaidcore’ trendini deneyerek okul üniforması yerine balık kuyruğu giymek istediğimiz günlere gönderme yapıyoruz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz okyanus ilhamlı parçaları inceleyebilirsiniz…