Varla Yok Arası

Modanın son çılgınlığı “pantolon yok” trendini inceliyoruz.

Buse Saray BUSE SARAY 16 Ekim 2023
Varla Yok Arası Getty Images

Tam her şeyi gördüğümüzü düşündüğümüz sırada, akıllara durgunluk veren yeni bir moda trendi ortaya çıkıyor. Modanın son çılgınlığı da böyle; geçen sezonlardan tanıdığımız dış giyim olarak iç giyimin yeni sarsıcı seviyesi: pantolon yok!Modanın katı kurallara sahip olduğu günler çoktan geride kaldı. 2000'li yılların pantolon üstü etek görünümü gibi tuhaf stillerden, Sofia Richie'den ilham alan sessiz lüks gibi daha pratik estetiğe kadar pek çok trend gelip geçti ve yeniden ortaya çıktı. Günümüzün tüm popüler stilleri arasında ise pantolonsuz görünümlerden kaçamıyoruz. Geçmişte pantolonsuz dışarı çıkmak nadir olsa da, ünlüler özgüvenle ve başarılı bir şekilde birçok stil anına imza atıyor.

Ancak modanın pantolonsuzluğa yönelik yeni atılımı, dış giyim olarak iç çamaşırı giyme olarak bildiğimiz şeylerin ötesine geçiyor. Bu bir aşk hikayesi değil, mikro kısa etek ya da sıcak bir pantolon akımı da değil; daha yıkıcı, şok edici ve aşırı bir şey… Belki de herkes gizli zenginlik ve sessiz lüksten bahsederken ihtiyacımız olan saçma sarsıntı. Pantolonsuz bu akım aslında geçen sezon, 2023 bahar şovları sırasında Kendall Jenner'ın Bottega Veneta'nın siyah çorap, mini şort ve giydiği lacivert bir kazak ile görünmesiyle başladı.Ünlüler ve tasarımcılar resmi olarak pantolonsuz trendin sezonun en çok beğenilen görünümü olduğunu ilan etti. Pantolonların sokaklardan ve podyumlardan kaybolması yavaş yavaş gerçekleşti. İlk önce bisiklet şortu patlaması geldi. Daha sonra pandemi sırasında eşofmanlar üstün geldi. Kızlar tekrar dışarı çıkmaya başlayınca pilili etekler ve mikro miniler moda oldu. Ve geçen yıl bol, vücuda tam oturmayan denim kısa bir süreliğine güneşte kaldı. Ancak yol boyunca bir yerde, en karışık ve bağışlayıcı formlar dışında pantolon giymeyi bıraktık. Ve ardından, Miu Miu, Prada, Prabal Gurung, Chanel ve Christian Siriano gibi isimlerin kasıtlı olarak yarı giyinik modelleri şeffaf çoraplarla, ancak kısa şortlarla, açıkta kalan külotlarla ve çıplak bacaklarla podyuma gönderdi.


Fotoğraf: Instagram / @haileybieber


Bu stil ile çok sayıda olumlu geri bildirim alabilirsiniz ve kadınlar güveninizi takdir edebilirler. Aynı şekilde, bunu anlamayan ya da bunun çok fazla olduğunu düşünen birçok insan da olacak. Moda o kadar kişisel ki herkes her seçimi sevmez. Peki ya bunun için en iyi stil ipucu ne mi? Böyle bir trendin anahtarı özgüvendir. Ona gururla sahip olun, kaldırımda kasılarak yürüyün ve onu aksesuarlandırmanın en iyi yolu kendinize olan güveniniz olsun.


Fotoğraf: Getty Images / Emma Corrin


Şimdi pantolon yok trendini denemek için sevdiğiniz parçayı seçme zamanı…


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.