BİTMEYEN SEPET ÇANTA AŞKIMIZ

Biraz da Jane Birkin esintisi!

Her açıdan bir ‘inspo’ trend haberi ile karşınızdayız! Hermes’in ikonik ‘Birkin’ çantalarına ilham olan Jane Birkin, günlük yaşantısında oldukça sade ve ‘bohem’ bir stile sahipti. Yüksek bel jean pantolonları, fırfırlı beyaz gömlekleri veya minimal kesim elbiseleri ile 20. Yüzyılın en sevilen moda ikonlarından biri olan Jane Birkin aynı zamanda farklı bir çanta modelini hayatımıza dahil etti. 
Lüks ve sosyal statü simgesi olan Birkin çantalarının yanı sıra hasır veya bambu sepetleri ile sokak stilinde görüntülenen Jane Birkin, ‘Birkin Etkisini’ günümüze kadar taşımayı başardı. “Diğer Birkin Çantası” olarak adlandırılan piknik sepeti esintili çantalar belki de Birkin’in en çok kullandığı parçalardan biri. Bir dönemin ‘it-girl’ konumunda olan Jane Birkin, 70’li yıllardan günümüze kadar bu zahmetsiz ve eğlenceli stili taşımayı başardı. 


Eskiden sadece plaj çantası olarak bildiğimiz hasır ve rafya çantalar son yıllarda şehir hayatına taşınırken Jane Birkin’in unutulmaz sepet çantaları da yeniden gündeme oturdu. Belki de bu yıl daha da güçlü bir şekilde spot ışıkları altında olan sepet çantalar, ‘sosyal mesafeli piknik buluşmaları’ ile yeni nesil favori çantamız haline geldi. Hemen hemen her fotoğrafında kolunda bir sepetle gördüğümüz Jane Birkin’in stilinden esinlenmek için daha iyi bir zaman düşünemiyoruz. Pötikareli elbiseler, renkli ekoseler ve bebe yakalı tasarımların öne çıktığı Yaz 2020 sezonunda, piknik stilinin olmazsa olmazı olan piknik sepetlerini es geçmek mümkün değil!
Zahmetsiz, minimal ve sade Fransız şıklığının unutulmaz simgesi haline gelen Jane Birkin yıllar sonra bile trendleri şekillendirmeyi başarıyor! Manav alışverişinizde, piknik buluşmalarınızda, sahilde, parkta veya şehirde… Kısacası her yerde kullanabileceğiniz bu sepet çantalar Instagram kızlarının da favori çantaları arasında. Direkt sepet formunda, işlemelerle, kutu silüetinde veya oversized etkisi ile güncellenen 70’li yıllar sepet çantası, zahmetsiz ultra şık bir görünüm için tercih edebileceğiniz bir çanta modeli.Jane Birkin gibi sepeti kolunuza takıp yolunuza bakmaya hazırsanız fotogaleride yılların eskitmediği piknik sepeti esintili çanta modellerini inceleyebilirsiniz…