PLAJDA VE ŞEHİRDE: HASIR ÇANTALAR

Bir yaz klasiği…

Kimseyi üzmek istemiyoruz ama çok büyük bir ihtimalle bu yaz da egzotik seyahat destinasyonları planlarımız iptal oldu. Evet, belki bu yıl da hayal ettiğimiz gibi özgürce tatil yapamayacağız ancak bu klasik yaz stillerinden vazgeçtiğimiz anlamına gelmiyor. Hava ısındığı zaman gardırobumuzda belli başlı klasikler ortaya çıkıyor: Maksi elbiseler, ipli sandaletler, hasır şapkalar ve tabii ki kocaman hasır sepet çantalar. Geçmişte olduğu gibi sadece sahillere ait olmayan hasır çantalar artık şehirli stilinin de bir parçası haline geldi. Son yıllarda parklarda, ‘urban’ stillerde ve sokak modasında gördüğümüz sepet çantalar Jane Birkin’i gururlandıracak bir şekilde dört bir yanımızı sarmış durumda. 

Hasır çantalar sadece güneş kremleri, yedek mayolar, havlular için değil ve kesinlikle sadece plaj elbiselerinin partneri değil. Yeni moda döneminde hasır çantaları mom jean'leriniz, desenli yaz elbiseleriniz ve denim etekleriniz ile de eşleştirebilirsiniz. Hatta ofis stilinize bile dahil olabilen hasır çantalar, plajdaki kullanışlı etkisini günlük yaşantınıza taşıyor. Her sene Haziran ve Ağustos ayları arasında kolumuzdan düşürmediğimiz bir çanta stili olan hasırlar, bu sene deniz kenarından çok daha uzaklarda da kullanılabiliyor. 

Bir gün market alışverişiniz, bir başka gün ise spor çantanız olabilen hasır çantaları Jane Birkin gibi retro piknik buluşmalarında da sergileyebilirsiniz. Küçük siyah bir elbise gibi klasik ve zamansız olan hasır çantalar, herkesin (gerçekten herkesin!) stiline uyum sağlayabiliyor. Dümdüz ve sade, işlemeli, taşlı, püsküllü hatta desenli olarak karşımıza çıkan hasır çantalar, gardırobunuzdaki tatil bavulu köşesinden ayrılıp günlük stilinize dahil olmayı hak ediyor!

Tatile gitmek yerine tatili şehre taşımaya hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz hasır çantaları inceleyebilirsiniz…