PÜSKÜLLERİ YENİDEN KEŞFEDİYORUZ

Hareket arzumuzdan filizlenen saçak trendi!

Dolce&Gabbana / Proenza Schouler / Chloe

Sezonun en iyileri daha hafif katmanları, neşeli baskıları, yeni renkleri; ruh hallerini ve kıyafetleri canlandırmak için kutlarken, bahar her zaman modaya daha taze bir hava getirir.

En şenlikli kıyafetlerimizde zaman geçirmenin ortak arzumuz olduğu şu günlerde, 2022 baharının en belirleyici trendlerinden birinin saçaklar olması hiç şaşırtıcı değil. Hepimiz evlerimizi sonsuza dek terk etmeye ve kutlamaya hazır olduğumuzda, tasarımcılar da pandemi sonrası bir dünya için hissettikleri iyimserliğin sinyalini verdi.

Proenza Schouler'ın 2022 ilkbahar koleksiyonunda, modeller New York Moda Haftası'nda Hudson Nehri gün batımı fonunda yürürken rüzgarda sallanan püsküllü eteklere sahip canlı renkli maksi elbiseler yer aldı. Bu arada Jonathan Simkhai, açık ve kapalı mekâna giren ve çıkan modellerle, narin ve havadar saçaklı tığ işi elbiseler gösterdi. Ardından, Paris'te Seine Nehri boyunca sergilenen, Chloé'nin tasarımcısı Gabriela Hearst'ün sessiz bir renk paleti üzerine renkli püskül detaylarıyla yerleştirdiği 2022 ilkbahar serisi var. Yani bu trendde pek çok kişilik yelpazesi var.


Stella McCartney / Jonathan Simkhai / Paco Rabanne

Pandemi başladığından beri, kükreyen 20'li ve 80'li yılların birçok trendi geri döndü. Mantıklı; Great Gatsby partileri ve payetler ile dolu dönem, Birinci Dünya Savaşı'nı izledi. Bu arada, 80'ler sosyal ve politik çalkantılarla dolu yirmi yılı izledi (tanıdık geliyor mu?). Son Omicron dalgasından sonra parti modumuz oldukça yüksek… Bu nedenle, modanın kuşkusuz maksimalizm ve renkle eğlenceli ve etkileyici bir yöne eğilmesi oldukça normal... Özgür saçaklar bunun doğal bir uzantısı…Geçmiş sezonlarda trendler bizi püsküllü dış giyime odaklanmaya zorlarken, nihayet İlkbahar-Yaz 2022 koleksiyonları, trendi sadece kaban ve ceketlerin ötesine taşıdı ve trendin daha yazlık yorumuyla sınırsız seçeneğimiz var.

2022'nin saçakları muhtemelen hayal ettiğiniz Batılı süslemeler değil. Bunun yerine, elbiseleri, üstleri, etekleri ve daha fazlasını detaylandıran sallanan şeritlerini düşünün, hepsi de tamamen modern hissederken retro etkileri ima eden kararlı bir heyecanla.


Püsküllerle yaratılan hareket, onları giyen herkes için bir stil anıdır. Bu nedenle baharın 2022 saçak trendini giymenin pek çok farklı yolu var.

Parlak renkler ve nötr tonlarda püsküllü elbiseler veya takımlarla en cesur bahar ifadenizi yapın. Birinin yukarıdan aşağıya saçak stilini gördüğümüzde heyecanlanıyoruz. Çünkü giyinme kolaylığının yanı sıra çabasız bir iddia da sağlıyor. Bu siluet, aynı zamanda kişisel stili ve karakteristik bir bakış açısını da aydınlatmaya meyilli...


Canlı tonlarda ve parlak püsküller, trendi giymenin daha eğlenceli bir yoludur. Kırmızı bir püsküllü elbise ya da metalik saçaklı bir etek sizi asla yarı yolda bırakmaz. Daha dramatik bir püskül ise gece dışarı çıkarken giymek için mükemmeldir! Işıltılı saçaklar, gecenin hareketine uyum sağlamaktan hiç çekinmez.

Parlak püsküllü etekler kuşkusuz baharın en dinamik yorumları arasında yer alıyor ve bu sezonun saçak trendini gönülden kucaklamak için garantili bir moda kitlesinin favorisi.

Stil söz konusu olduğunda, saçak tipinin yol göstermesine izin verin. Dalgalı ve gevşek bir şey ya da makrome örgüsü, kumsal için mükemmeldir. İster sıcak hava kaçamağı için rezervasyon yaptırmış olun, ister evin keyfini çıkarın; tığ işi püsküller yazın kaygısız karizmasını yakalayabilirsiniz. Kroşe püsküllü bir üst ve favori kotunuz ile her yere uyum sağlayabilirsiniz.

2022 püskülüne daha ince bir görünüm kazandırmak için, püsküllü detaylar, ince saçaklı kenarlara sahip parçaları daha basit parçalarla eşleştirin.


Chanel / Alexandre Vauthier / Alexander McQueen


Saçak hareketi kıyafetlerde bitmiyor; aksesuarlar biraz harekete geçmenin başka bir eğlenceli yolu. Harika püskül detaylarına sahip çok sayıda aksesuar var. Stella McCartney, Chloe, Alanui, Manolo Blahnik heyecanlı saçaklı aksesuarlarına katan sadece birkaç isim… Elbette, parça ne kadar parlaksa, o kadar cesur hissedeceksiniz.Bir biçimde saçak, modada her zaman bulunabilir. Detay, ceketlerin kollarını vurguluyor, eşarpların çevresini süslüyor ve gösterişli mini eteklerin etek uçlarını süslüyor. Bu bahar, tasarımcılar çıtayı yükseltti. Basit bir yıpranmış kenarın ötesinde, bu sezonun abartılı saçakları heyecanımızı yükseltiyor.

Unutmayın; saçak, hareket gerektirir. Sokakta veya içeride (veya umarız dans ederken) ruh halini yükseltir!

Eğlenceli püskül detaylandırmanın aniden yeniden canlanmasının üzerine favori seçimlerimizden bazılarını keşfedin.