RADARIMIZDA: KELEBEK FORMLU TAKILAR

2022'de kelebek etkisindeki takılar dikkat çekiyor.

Kapak Fotoğrafı: @ninasandbech

Kelebek saç tokaları, bucket şapkaların ardından kelebek etkisindeki takılar da 2022 trendlerine giriş yaptı. Kelebekler, dönüşüm, ruhsal olarak yeniden doğuş, yaratıcılık, potansiyel, neşe, yükseliş, değişim ve hayatın harikalarını deneyimleme yeteneğini temsil ediyor. Yani 2022 yılı için arzuladığımız her şey…

Pek çok takı markasının koleksiyonunda, kelebek detaylı minimal küpeler ve küçük kolyeler karşımıza çıkıyor. Ve tabi ki cüretkar tasarımlar ve vintage parçalar da bu takı trendinin etkisine girmiş gözüküyor.


Kelebekler ve diğer böcekler, eski zamanlardan beri süsleme için bir ilham kaynağı olmuştuf. MÖ 1350 gibi erken bir tarihte, Mısır mezar resimlerinde kelebekler resmedilmiştir ve elbette Mısırlılar da iyi şans için tılsım olarak giyilen böcekleri ile ünlüydü; bugün hala ikonik bir mücevher motifi. Böcek görüntüleri tarih boyunca devam etti. Antik Yunanlılar ve Romalılar da kelebekleri severdi, Etrüskler arı görüntülerini severdi ve Efesliler’in aslında bir arı tanrıçası vardı. Asya sanatında da çok kullanılıyor.Meghan Markle'ın mücevher koleksiyonu da, bir zamanlar Prenses Diana'ya ait olan bir çift kelebek küpeyi içeriyor.


Radarımızdaki kelebek formlu takıları inceleyebilirsiniz.