RAHATLIĞIN SİMGESİ 20 ZAMANSIZ SNEAKER

Vazgeçemediğimiz zamansız sneakerlar…

İş, buluşma, davetler! Pandemi nedeniyle hepsine kısa bir ara verdik. Yeni normale adapte olmaya çalışırken, hepimiz sağlıklı günlerde yapacağımız görüşmeleri bekliyoruz. Karantina sürecinde eşofman giyerek bizi rahat hissedirecek bir stile bürünmeye o kadar alıştık ki, bunun etkisi gündelik tarzımıza da yansıdı. Eşofman dediğimizde aklımıza hemen spor ayakkabı geliyor. Renk renk, çeşit çeşit her görünümü tamamlar nitelikte olan spor ayakkabılar son dönemlerin en kurtarıcı parçası haline geldi. 

Spor ayakkabıya olan bağlılık, karantina sonrasında etkisini günden güne arttırıyor. Üstelik, bu düşkünlük “spor ayakkabı kültürünün” doğmasına olanak sağlıyor. İki sene boyunca moda sektörüne oturan iş birliklerini bir düşünün. Pharrell Wiliams x adidas Originals, Rihanna x Puma, Kanye West x adidas Originals ve daha birçoğu… Hepsinin arkasında bir spor markasının yatması bizce tesadüf olamaz. Görünen o ki, spor ayakkabı kültürü dediğimiz kavram iş birlikleriyle yerini sağlamlaştırıyor. Günümüzde sneakers trendi, hiçbir zaman kalıcılığını yitirmeyecek bir hal aldı. Kalın tabanların yükselişte olduğu bu dönemde, vazgeçilmezimiz haline gelen modelleri sizin için mercek altına aldık.  

SOFIA COELHO

Radarımızda ilk olarak, Sofia Coelho var. Kendisinin ayağından spor ayakkabı çıkmıyor desek yalan olmaz! Ezber bozan tarzıyla spor ayakkabıları stilinin merkezine koyan Coelho, gösterişli parçaları sneakers eşliğinde kullanarak bize şıkken rahat hissetmenin dersini veriyor. Onun için spor ayakkabı gündelik stilin olmazsa olmazı! Nitekim, birçoğu görünümünde spor ayakkabıların benzersiz uyumunu gözler önüne seriyor. 

TAMARA KALINIC


Air Jordan trendi aldı başını gidiyor. Klasik renklerin yanında, yeşilin gücünü de ortaya koyan modeli birçok ünlü ismin yanında Tamara Kalinic’de de gördük! Bol bir jean ve kolunda zümrüt Hermes ile epey havalı görünüyor. Tamara ne giyse yakışır türden tarzıyla, kendini her daim iyi göstermeyi biliyor.

ANNA WINCK


Kombinlerini neredeyse spor ayakkabı üzerine kuran Anna Winck, etek ya da elbise fark etmeksizin sneaker akımının stiline ayak uydurmasına izin veriyor. Onun için bir sneakerı stiline adapte etmek hiç zor değil! Bedenini sımsıkı saran fıstık yeşili elbisesini, beyaz çorap ve spor ayakkabıyla tamamlayarak kalıpları yıkan stiliyle gözlerimizi alıyor.

MARIA KRAGMANN


Maria Kragmann, gri eşorfman ve beyaz bir tişörtle bile stil görünebilmenin mümkün olduğunu ispatlayan bir isim! Grinin nefes kesen büyüsüne tutulan Kragmann, spor ayakkabılarla stiline kimlik kazandırmayı gerçekten çok iyi biliyor. Kendisinin spor ayakkabıları crop top tişörtler ve jeanlerle kullanma şekline hayranız.

BARBARA EGHOLM


Yemyeşil pembe motifli uçuş uçuş bir elbise! Altına rahat bir ayakkabı bulmak ne kadar zor olabilir ki? Egholm, uzun elbisenin altına tercih ettiği bu ayakkabıyla bize bir sneakers sever olduğunu gösterenlerden. Çiçekli elbiselerden mini denim eteklere kadar spor ayakkabıları kombiyle bağlayan isim, tarzının kilit noktası olan modellerle kendi modasını yaratmaya devam ediyor.


Foto galeride sizin için seçtiğimiz sneaker önerilerine göz atabilirsiniz.