RAHATLIKTAN ÖDÜN VERMEYEN HAVALI İKİLİ

Ayrılmaz alt-üst spor takımlar, her stilin vazgeçilmezi olmaya aday…

Moda trendlerini tahmin ederken spor kıyafetlerini çok fazla düşünmesek de 2020, rahat olan her şeyin hayatımızda çok fazla olduğu bir yıl oldu. Ve 2021’de mevcut dünya düzeninden etkilenen moda dünyasında, spor giyimin etkisi çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Birçoğumuz hala sosyal mesafe önlemleri uyguluyoruz, evden çalışıyoruz ve rahat kıyafetler hayatımızın bir parçası oldu. Ama bu zorlu süreç uzadıkça, kendimizi motive etmek için rahat ama modumuzu yükseltecek parçaları tercih etmeye başladık. Sadece antrenman yaparken giydiğimiz büstiyer ve taytlar, günlük aktivitelerimizde de elimizin gittiği ilk parçalar arasına girmeye başladı. Evde antrenman motivesi bulmak da oldukça zor olabildiği için, havalı spor parçalar yavaşça dolabımızda motivasyon kaynağı olarak büyük bir yer edinmeye başladı. Değişen bu ruh halleri, spor giyim sektörünü bize bu kategoriyi bir sonraki seviyeye taşıyan moda parçaları sunmaya itti.


Spor yaparken favori olan parçalar, yavaş yavaş günlük stil kombinlerinde kendine yer bulmaya başlamıştı. Geçtiğimiz senelerde spor büstiyerimizi, oversize bir ceket ve bir pantolon ile kombinleyerek, havalı bir kombinler yapıyorduk. İşte tasarımcılar buna el attı ve spor parçalarını, havalı takımlara dönüştürdü. O çok rahat büstiyerin ayrılmaz ikilisi olarak taytlar hayatımıza girdi. Çok da güzel oldu… Böylece sezonun en dikkat çekici trendi alt-üst takımlar, spor koleksiyonlarına da ilham vermiş oldu.

Spor yaparken çok tercih edilen bu ikili takımlar, pandemiyle birlikte değişen hayatımızda günlük hayatın da vazgeçilmez parçası haline dönüştü. Renkli, desenli, farklı kesimlerdeki takımlar, her tarza uyum sağlayarak en havalı şekilde eşlik etmeye başladı.


Geçtiğimiz sezonlarda modaya uygun performans büstiyer ve taytları, sadece lüks markaların radarındaydı. Ancak dünyanın bizi ittiği düzen ile spor giyim parçalarının hayatımızda çok büyük bir yer edinmesiyle, lüks olmaktan çıkıp uygun fiyatlı markalarında koleksiyonlarında büyük bir yer edindi.  Hatta haute couture tasarımcılar bile değişen anlayışı yakalayabilmek için, koleksiyonlarında sportif parçalara göz kırpmaya başladı.

Yeni nesil bu moda anlayışında, artık spor giyim tasarımları sezonun trendlerini ödünç almaya başladı; baskı, kesim ve tasarımlarla çok da ilgi görmeye başladı. Sezonun renk ve desenleri, cut-out detaylar, biker tayt gibi pek çok trendi, spor giyim koleksiyonlarında başrolü kaptı.Birbirinden havalı büstiyerler ve kısa ya da uzun taytlardan oluşan kombinler, spor stili, ev stili ve sokak stilinin kalbine taht kurdu. Bu ikiliyi, sadece alt-üst takım olarak giyebilir ya da farklı parçalar ile kombinleyerek kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Bu ikili takıma eşlik edebilecek diğer çok havalı parçalar; renkli güneş gözlükleri, oversize ceketler, örgü hırkalar, kısa çoraplar, zincir kolyeler, bucket şapkalar…

Bizim favori görünümümüzü sorarsanız, büstiyer ve kısa tayt takımı üzerine oversize bir blazer ceket… Seçeceğiniz farklı ayakkabı ile bu görünümü istediğiniz yere uyarlayabilirsiniz. Düztaban bir ayakkabı ile günlük kullanabilir, topuklu bir ayakkabı ile akşam eğlencesine çıkabilirsiniz. (Hepimiz akşam eğlencelerine çıkabileceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyoruz.)
Etİketler