SABO TERLİKLER SOKAKLARDA!

Saklandıkları yerlerden çıkan sabolar ile attığımız her adımda sokakları coşku ile dolduruyoruz.

Stilettoları ne zaman giymeye başlayacağız derken topuklu ayakkabıların geri dönüşü oldukça ilginç bir şekilde gerçekleşti. Sokakların, galerilerin, sinemaların ve kafelerin boş ve sessiz olduğu bir yıldan sonra moda ile varlığımızın sesini yükseltiyoruz! Mutsuz ve sessiz bir yılın ardından sokakları takunya sesleri ile şenlendirmeye hazırlıklı olun. 

Peki bu tahta terlikler nasıl ve ne zaman moda oldu? 70’li yıllarda çiçek çocukların giydiği takunya terlikler, sonraki yıllarda topuklu versiyonları ile ‘trend’ haline gelmişti. Bir süredir göz önünde olmayan takunyalar geçen senenin konfor furyası ile yeniden belirmeye başladı. Instagram influencer'larının giydiği bu retro terlikler, belki de hiç olmadığı kadar popüler olma yolunda ilerliyor.

Hem rahat hem de eksantrik olan takunyalar, Sarah Jessica Parker, Michelle Williams ve Alexa Chung gibi ünlülerin de tercihleri arasında. Bottega Veneta, Chloé hatta süper şık stilleri ile bilinen Chanel’in İlkbahar- Yaz 2021 podyumlarında görülen sabolar, sadece Instagram modasını değil lüks moda podyumlarını da ele geçirmiş durumda. Daha fazla söze gerek yok! Takunyaları kuşanma zamanı!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz topuklu ve topuksuz takunya modellerini inceleyebilirsiniz…