SEZONUN 6 MİKRO TRENDİ

Yükselişe geçen parçalar!

Mikro trend nedir? Bazıları mikro trendleri sosyal medya sayesinde popüler olan ve bir sezonluk ömrü olan parçalar olduğunu tartışabilir. Birçok durumda bu çok doğru ancak ‘mikro trend’ konseptini farklı bir şekilde de yorumlayabiliriz. Sezonun başlıkları süsleyen trendlerinin yanı sıra mikro trendler hızlıca denenebilen ve moda severlerin gardırobuna renk katan parçalar olabilir. Disko etkisi veya Y2K modası gibi sezonun öne çıkan trendlerinin yanı sıra bu mikro trendler, podyumlarda gördüğümüz stillerin destekleyicisi olarak görev alıyor. 

Sosyal medyada influencer ve ünlülerin stillerinde gördüğümüz mikro trendler aynı zamanda oldukça kişisel bir stil yaratma aracı olarak da kullanılabilir. Gözünüze çarpan bir detay, gardırobunuzda tamamlayıcı olacak bir ‘statement’ stil veya beklenmedik renkler… Çoğu zaman püskül, işleme veya renk gibi detaylar ile şekillenen mikro trendler sezonun ‘wow’ faktörlerini bir araya getiriyor. 

Yeni sezonlarda ‘büyük’ trendleri denemeye kendinizi hazır hissetmiyor ve sezon boyunca bir stile sadık kalmak istemiyorsanız, mikro trendler harika bir alternatif haline geliyor. Kış 2021-22’nin çok da küçük olmayan mikro trendlerinde 70’lere gönderme yapan püsküller, 90’lardan ilham alan ekose etekler ve Gatsby dönemine göz kırpan tüy detayları, kış gardırobumuzu bir zaman tüneli yapıyor!

Fotogaleride sezonun 6 mikro trendini inceleyebilirsiniz…

Etİketler