SOĞUK HAVALARA ELBİSELERLE MEYDAN OKUYORUZ

Sonbahar 2020 elbise trendleri ile yeni sezonu zirveye taşıyın!

En ufak bir soğuk hava esintisinde elbise sezonunun sona erdiğini düşünüyoruz. Kalın triko kazaklar, bilekte botlar, trençkotlar ve fitilli kadife pantolonlar, sonbahar için aklınıza gelen en klasik görüntüler arasında olabilir. Kat kat giyinmeye başladığımız yeni sezonda elbise tutkunuza ara vermek istemeniz çok normal… Ancak bu böyle olmak zorunda değil! En az kalın trikolar kadar hava değişimine uygun elbiseler ile tutkunuzdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. 

Özellikle külotlu çoraplar veya diz boyu çizmeler ile eşleştirilen elbiseler, sonbahar- kış sezonunda elbise düşkünlerini sevindiriyor! Sonbahar 2020 defilelerinde gördüğümüz birçok silüet ve model soğuk havalara uyarlanabilirken, yaz aylarında görmeye alışkın olduğumuz elbiseler de kış aksesuarları ile buluşarak mevsime uygun bir hal alıyor. Her zaman belirttiğimiz gibi sezonsuz bir hal alan moda bu esintiyi Sonbahar 2020 defilelerinde gösterirken aynı zamanda birçok klasik tarzı da görüyoruz. Önceki sezonlara kıyasla çok daha pratik ve kullanışlı elbise modelleri gördüğümüz yeni sezon defileleri, içimizi ısıtan tasarımlar ile kalbimizi fethediyor. Trikolar, deriler, ceket elbiseler derken sonbahar elbiselerinin soğuk havalar için kuşandığını söyleyebiliriz. 

Her sezon farklı bir dönemden ilham alan tasarımcılar, yeni sezonda daha önce ziyaret edilmemiş dönemlere dönüş yapıyorlar. 40’lı yılların hafif balon kollu yüksek bel vurgulu düğmeli elbiseleri podyumların en dikkat çeken silüeti olurken, 80’li yılların hacimli balo elbiseleri de yeni sezon gece şıklığına fark katıyor. Filmlerden, popüler kültürden, sokak stilinden ve tarihten esinlenen elbise modelleri her güne farklı bir karakter olarak uyanmanızı sağlıyor. 

Ofiste, gece şıklığında, günlük buluşmalarda hatta evde bile giyebileceğiniz elbise modelleri ile favori sonbahar pantolonlarınızı rafa kaldırmak isteyeceksiniz. Genelde sıcak havaların favorisi olan elbiseler, kalıplarından dışarı çıkarak her mevsime uygun hale geliyor. Özellikle yeni sezonun trend aksesuarları ve ayakkabılar ile birleşince hava durumuna uygun hale gelen elbise modelleri ile eşsiz stiller yaratabilirsiniz. Yırtmaçlı maksi triko elbiseleri havalı bir diz boyu çizme ile, mini blazer ceket elbiseleri diz üstü çizmeler ile, 40’lı yıllar ilhamlı elbiseleri ise peçeli şapkalar ve mary-jane ayakkabılar ile tamamlayabilirsiniz. Oversized trençkotlar, pelerin paltolar veya bel vurgulu blazer ceketler ile buluşturabileceğiniz yeni sezon elbiseleri ile mevsim sınırlarını ortadan kaldırın!

Fotogaleride Sonbahar 2020’nin 10 elbise trendini inceleyebilirsiniz…

Etİketler