ŞOK ETKİSİ YARATAN FUŞYALAR

Bu senenin en popüler rengi!

Margot Robbie’nin Barbie filminde oynayacağını duyduğumuzdan beri Barbiecore olarak adlandırdığımız trend 2022’nin yaz aylarına damgasını vurdu.

Bunun üzerine Valentino’nun sadece fuşyalardan oluşan Sonbahar Kış 2022 defilesinin ardından giymek istediğimiz tek renk bu oldu diyebiliriz.

Hızla sokak modasını ele geçiren fuşyalar, klişe kız pembelerinden çok daha etkileyici. Sadece Instagram’da değil TikTok’ta da kendini gösteren fuşyalar, Lizzo, Florence Pugh, Anne Hathaway ve Elsa Hosk gibi birçok ünlünün stilinde boy göstermeye başladı. Normalde pembeleri sevmeyen biri olsanız bile Yaz 2022’nin rengine kendinizi teslim etmeniz gerekiyor. Neon tonlardan çok daha göz alıcı ve dikkat çekici olan fuşyalar, klasik pembelere bambaşka bir yerden bakmamızı sağlıyor. Cesur, yüksek sesli ve eğlenceli fuşyalar gardırobunuzda olması gereken renkler arasında. Çoğu zaman kadınlık ile özdeşleştirilen pembe tonlarında pudra pembeleri saflık ve kız çocukluğu ile eşleştirilirken sıcak pembeler çoğu zaman çok daha çekici ve gizemli bir renk ifade ediyor. Fuşyaları ilk olarak modaya tanıtan isim ise sürreal modanın öncülerinden Elsa Schiaparelli olarak biliniyor. “Shocking Pink” adını verdiği rengi birçok tasarımında kullanan Schiaparelli, fuşyaları “femme fatale” algısı ile buluşturmuştu. Şimdilerde ise yeniden gündemimizde olan bu sıcak pembeler, sokak modasını kelimenin tam anlamıyla şok edici bir pembeye dönüştürüyor!Sezonun en “şok edici” rengini gardırobunuza eklemek için fotogaleride sizin için seçtiğimiz fuşya parçaları inceleyebilirsiniz….