SONBAHAR DEFİLELERİNDEN 10 RENK TRENDİ

Bu sezonun öne çıkan tonları…

Pek yaz bitmiş gibi gelmese de resmi olarak sonbahara giriş yapmış bulunuyoruz. Henüz gardırobunuzda yazlıkları kaldırmayı planlamıyorsanız bile 3 aylık bir aksiyon planı yapmakta fayda var! Nasıl oldu anlamadan havalar soğumaya başlamadan yeni sezon parçalarını gardırobunuza ekleyerek beklenmedik durumlara kendinizi hazırlayabilirsiniz. İnce yazlık elbiselerin yerini yumuşacık kazaklar ve şortların yerini yün pantolonlar alırken, Sonbahar 2020 gardırobunuz için renk paleti belirlemeye başlayabilirsiniz. Genelde sonbaharda görmeye alışkın olduğumuz kahverengiler, griler ve elektrik mavileri 2020’de de görülürken, renk paletinde oldukça canlı ve beklenmedik renkler de var!

Gardırobunuzu adeta bir gökkuşağına dönüştürmeye gelen Sonbahar 2020 renk trendleri, yaz aylarının popüler renklerine göz kırpıyor. Yaz aylarına ait olduğunu düşündüğümüz canlı turuncular, gün batım sarıları ve fuşyalar yeni sezon defilelerinde öne çıkarken, moda sektörü bir kez daha mevsimsiz olduğunu kanıtlamış oluyor. Tıpkı kış aylarına taşınan slip elbiseler ve yaz aylarına taşınan süet botlar gibi renk trendlerinde de bir mevsim karmaşası görüyoruz. Karmaşa derken tabiiki iyi anlamda! Klasik koyu renkli sonbahar stillerinde ‘wow’ etkisi yaratan canlı tonlar sadece kıyafetlerinizi göz kamaştırıcı hale getirmeyecek aynı zamanda modunuzu da yükseltecek. 

Başlı başına ‘statement’ olan renkler ile zamansız renkleri buluşturan Sonbahar 2020 defilelerinde tutarlılık kavramının olmadığını itiraf etmeliyiz. Bir tarafta ateş kırmızıları ile göz kamaştıran stillere şahit olurken bir diğer tarafta ise baştan aşağı toprak tonları ile sofistike stiller görüyoruz. Giyinmeyi eğlenceli yapacağına emin olduğumuz yeni sezon renkleri ile sınırsız stiller yaratabilirsiniz. Yakıcı güneşin yerini gri bulutlar aldığı zaman kıyafetleriniz ile günü şenlendirebileceksiniz! 

Yeni sezon gardırobunuz için plan yapmaya başladıysanız Sonbahar 2020 defilelerindeki 10 renk trendini fotogaleride inceleyebilirsiniz…