SONBAHAR 2020 DEFİLELERİNDEN AKSESUAR TÜYOLARI

Önümüzdeki sezon etrafımızı saracak aksesuarlar ve takılar...

ANN DEMEULEMEESTER

(Getty Images)

Minimalist metal takıların öne çıktığı Ann Demeulemeester Sonbahar 2020 defilesinde, ince metal vücut takıları ve choker kolyelerin yanı sıra uzun kolyeler de dikkatimizi çeken aksesuarlar arasında oldu. 


BALMAIN

(Getty Images)

Balmain’in Sonbahar 2020 defilesinde belki de en ilginç parçalardan biri akrep motifli küpelerdi. Bunun yanı sıra kocaman zincir küpelerin ve kare formunda güneş gözlüklerinin görüldüğü koleksiyonda, lateks deri eldivenler de gözümüzden kaçmadı. 


CHLOE

(Getty Images)

Romantik Fransız estetiği ile bilinen Chloe, Sonbahar 2020 defilesinde de geleceğini bozmadı. Dantel tasarımlar ve pastel tonlarla kontrast yaratan metalik takıların yanı sıra kemik gözlükler ve uzun kristal küpeler önümüzdeki sezonun takı trendlerinin sinyallerini verdi. 


DIOR

(Getty Images)

Sonbahar 2020 defilesinde feminizm ile ilgili güçlü mesajlar veren Dior, aksesuarlarda da aynı şaşırtıcı etkiyi yarattı! Diğer markalarda olduğu gibi metalik takıların öne çıktığı Dior koleksiyonunda retro bandanalar, 70’lerin ruhunu doruklara çıkardı!


LANVIN

(Getty Images)

Adeta zamanda yolculuk hissi veren Lanvin’in Sonbahar 2020 defilesinde 40’lı yıllar ilhamlı saçların yanı sıra aksesuarlar da gözümüzden kaçmayan detaylar arasındaydı. Kask ilhamlı şapkalar, ruj motifli küpeler, retro güneş gözlükler ve deri eldivenler, nostalji ruhunu en iyi şekilde yansıttı. 


MAISON MARGIELA

(Getty Images)

Takılar yerine aksesuarların odak noktada olduğu Maison Margiela defilesinde tüylü balıkçı şapkaları ve fedora şapkalar öne çıkan detaylar arasında yer aldı. Gömleklerin yakalarına dikkat çeken broşlar ve fularlar ise önümüzdeki sezon için stil ipuçları verdi. 


MUGLER

(Getty Images)

Zincir takı trendini bir seviye ileriye taşıyan Mugler’in Sonbahar 2020 koleksiyonu boncuk detaylı choker kolyeler ve bileklikler ile sade tonlu kıyafetlere renk kattı. 


OFF-WHITE

(Getty Images)

Birçok defilede olduğu gibi Off-White’ın Sonbahar 2020 koleksiyonunda öne çıkan takılar arasında oversized zincirler yer aldı. Çift renkli veya beyaz zincir kolyeler ve chokerlar tasarımlara asi bir hava katarken, neon renkli uzun küpeler göz kamaştıran aksesuarlar arasında yer aldı. 


ROCHAS

(Getty Images)

İşlemeli kıyafetlerin yer aldığı Rochas Sonbahar 2020 defilesinde renkli camlı güneş gözlükleri ve kalın bel kemerleri öne çıkan aksesuarlar arasında yer aldı. 


SAINT LAURENT

(Getty Images)

Bizi doksanlı yıllara geri götüren Saint Laurent Sonbahar 2020 koleksiyonunda kalın zincirler, fularlar, kemerler ve keskin hatlı şapkalar gözümüzden kaçmayan detaylar arasında yer aldı. 

ALBERTA FERRETTI

(Getty Images)

Siyah beyaz tasarımların metalik ceketler ile birleşmesini yansıtan Alberta Ferretti Sonbahar 2020 defilesinde altın renk metalik aksesuarlar kıyafetlerin üzerinde parlıyordu. Metalik takı trendini öne çıkaran Ferretti defilesinde, zincir kolyeler ve küpeler dikkatimizi çeken parçalar arasında yer aldı. 


BOTTEGA VENETA

(Getty Images)

Bottega etkisini bir kez daha kanıtlayan Daniel Lee, Sonbahar 2020 defilesi için minimalist takılardan faydalandı. İnce zincirlerin ve y-kolyelerin görüldüğü defilede gözümüzden kaçmayan aksesuarlardan biri neon sarı çerçeveli güneş gözlükleri oldu. 


DOLCE & GABBANA

(Getty Images)

İşlemeleri ve desenleri ile öne çıkan Dolce & Gabbana Sonbahar 2020 defilesinde metalik aksesuarlar üst üste takılarak maksimalist bir etki yarattı. Son dönemki defilelerde görülen kravatlar ise Dolce & Gabbana defilesinde beğeni toplayan parçalar arasında yer aldı. 


GUCCI

(Getty Images)

Tıpkı Dior defilesi gibi bandanaların yükselişini gördüğümüz Gucci Sonbahar 2020 defilesinde deri choker kolyeler ve vücut aksesuarları ipek bluzlar ve tül etekler ile harika bir kontrast yarattı. 


MAX MARA

(Getty Images)

Sofistike ve zarif tasarımlar sergileyen Max Mara Sonbahar 2020 koleksiyonu, örgü beni şapkalar ve kalın zincir bileklikler ile kontrast yarattı. 


MISSONI

(Getty Images)

Missoni’nin Sonbahar 2020 defilesinde Rönesans esintili renkli şapkalar ilginç bir hava katıyordu. Missoni’nin imzası haline gelen desenli trikolar, eldivenlere taşınırken, fularlar ve çok renkli zincir takılar beğeni topladı. 


MONCLER

(Getty Images)

Şişme montları ile Kış aylarını daha katlanılabilir hale getiren Moncler’in Sonbahar 2020 defilesinde bir de şişme aksesuarlar vardı! Oversized eldivenler ve kocaman şişme bilekliklerin yanı sıra file çoraplar Moncler Sonbahar 2020 koleksiyonunun çarpıcı detayları arasında yer aldı. 


MOSCHINO

(Getty Images)

Sürrealist ve Rönesans esintileri ile bizi şaşırtan Moschino Sonbahar 2020 koleksiyonunda, defilenin temasına uyan inci kolyeler ve küpeler kullanıldı. 


PRADA

(Getty Images)

Bel çantaları bileklere taşındı! Nasıl mı? Prada’nın Sonbahar 2020 defilesinde görülen minik bilek çantaları, yeni furyanın sinyallerini verdi. Bunun yanı sıra ince bel kemerleri, kemik güneş gözlükleri ve püsküllü kolyeler beğeni toplayan detaylar arasında yer aldı. 


SALVATORE FERRAGAMO

(Getty Images)

Maksimalist zincir takı trendine minimalist bir yorum katan Salvatore Ferragamo Sonbahar 2020 defilesinde ince zincir kemerler ve minik halka küpeler beğenimizi topladı. 


BIBHU MOHAPATRA

(Getty Images)

Zincir furyasından uzak duran Bibhu Mohapatra Sonbahar 2020 koleksiyonunda tüyler ön plandaydı. Kocaman tüy küpeler ve broşların dikkat çektiği defilede 70’ler ilhamlı oversized güneş gözlükleri vardı. 


COACH

(Getty Images)

Kıyafetler ile kontrast yaratan aksesuarların yer aldığı Coach Sonbahar 2020 defilesinde canlı renkli bereler ve ince kemerlerin yanı sıra tekli inci küpeler de dikkat çeken parçalar arasında yer aldı. 


KHAITE

(Getty Images)

Toprak tonlarının öne çıktığı Khaite Sonbahar 2020 defilesinde, koleksiyonun renklerine uyum sağlayan fularlar ve bel kemerleri vardı. 


MARC JACOBS

(Getty Images)

Retro bir esintide olan Marc Jacobs Sonbahar 2020 defilesinde kumaş bandanalar, uzun eldivenler ve tüylü şapkalar etkileyici aksesuarlar arasında yer aldı. 


MICHAEL KORS

(Getty Images)

‘Power Dressing’ konseptini yansıtan Michael Kors Sonbahar 2020 defilesinde, yün ve deri aksesuarlardan faydalanırken birkaç sezon önce gördüğümüz ‘balaclava’ berelerinin geri dönüşünü gördük. 


OSCAR DE LA RENTA

(Getty Images)

Kıyafetlerin ihtişamı ile harmoni yaratan aksesuarlar kullanan. Oscar de la Renta Sonbahar 2020 defilesinde sembollü küpeler ve kolyelerin yanı sıra kahverengi güneş gözlükleri gördük. 


PRABAL GURUNG

(Getty Images)

Kontrast tonlu ceketler ve desenli tasarımlar Prabal Gurung Sonbahar 2020 koleksiyonunun çarpıcı parçaları arasında yer aldı. Bu hareketli tasarımlar ile kocaman ‘statement’ küpeleri eşleştiren Gurung, yeni nesil inci trendini sürdürdü. 


RODARTE

(Getty Images)

Çiçekli aksesuarların ve peçeli saç aksesuarlarının yer aldığı Rodarte Sonbahar 2020 defilesi eğlenceli bir etki yarattı.