SONBAHAR 2021’İN 10 TAKI TRENDİ

Takı koleksiyonumuzu büyütüyoruz!

Sallantılı kristal küpeler, inci kolyeler veya kocaman küpeler geçtiğimiz iki senenin öncelikleri arasında yer almadı. Zoom konuşmalarında veya online buluşmalarda birkaç takı takmış olabilirsiniz ancak genel olarak takı kategorisi biraz unutuldu desek yalan olmaz. Şimdi ise yeni sezonda takı kategorisi adeta “BEN BURADAYIM!” diye haykırıyor. Minimalist stilleri unutun çünkü yeni sezonda gerçekten bir maksimalist çağırı var. 

Biraz abartılı biraz gösterişli biraz da kafası karışık olan takı trendleri, sadece stil olarak değil boyut olarak da büyümüş durumda. İnce şerit yüzüklerin yerini ‘statement’ yüzükler, zincir kolyelerin yerini kalın chokerlar ve metalik aksesuarların yerini rengarenk ve çocuksu boncuklar alırken, tüm takı trendlerinde bir ekstralık olduğunu söylemeliyiz. Sadece beyaz bir gömlek giyseniz de anında parti havasına dönüştürecek güçte olan yeni sezon takı trendlerinin her biri başlı başına bir ‘wow’ faktörü. 

Sonbahar/Kış 2021-22 podyumlarının yanı sıra TikTok ve Instagram’da yükselen vintage akımından ilham alan takı trendleri geçmiş ile bugünün buluşma noktası oluyor. Tıpkı I. Dünya Savaşı sonrasında başlayan ‘Roaring Twenties’ parti akımı gibi pandemi sonrasında aynı etkiyi sadece takı trendlerine bakarak görebilirsiniz. Eğlence, parti ve maksimalist hisler uyandıran takı trendleri tıpkı desenli, renkli ve gösterişli detaylı kıyafet trendleri gibi sokaklara dönüşü kutluyor. 

Fotogaleride Sonbahar 2021’in 10 takı trendini inceleyebilirsiniz…