SEZONUN ŞAPKA REHBERİ

Kötü saç günlerinin en havalı çözümü; şapkalar!

Kötü saç günü mü yaşıyorsunuz? Endişeye gerek yok! Sonbahar - Kış 2020 şapka trendleri arasında çözüm olabilecek sınırsız opsiyon var. Farklı saç stilleri denemek harika! Hiç çaba harcamak istemiyor ama aynı zamanda şık ve havalı görünmek istiyorsanız, hayattaki birçok şeyin aksine iyi haber; moda bunu mümkün kılıyor. İki seçenek var: Saç aksesuarları veya şapkalar. Neyse ki bir süre fazla göz önünde olmayan şapkalar artık ultra trend!

Genelde moda haftalarından bazı stilleri denemek mümkün olmasa da sezonun şapka trendlerinin oldukça giyilebilir olduğunu belirtebiliriz. Sonbahar klasikleri arasında olan trençkotlar, ekoseli takımlar ve blazer ceketler ile harika bir görüntü yaratan şapkalar ile stil sınırlarını yok edin. Şapka klasikleri arasında olan bereler, beaniler, fedora şapkalar gibi tüylü, binici stilinde veya peçeli ‘statement’ şapka modellerini de görmeniz mümkün. Uyandığınızda sade, retro, klasik veya gösterişli mi giyinmek istediğinize karar verip buna uygun bir şapka modeli seçimi yapabilirsiniz. 

Her sezon olduğu gibi farklı dönemlerden esinlenen tasarımcılar, Sonbahar 2020 şapka trendlerinde 20’lerden, 70’lerden ve 80’lerden ilham alıyorlar. İlkbahar - Yaz 2020 podyumlarında gördüğümüz renkli ve desenli fularlar sonbahara taşınırken, saç aksesuarı trendleri arasında gördüğümüz peçeler de şapkalarda karşımıza çıkıyor. Eskiden aksesuar seçiminde listenin sonlarında yer alan şapkalar artık listenin ilk sırasına kalıcı bir şekilde yerleşti! Artık yeni sezon gardırobumuza ‘tamam!’ demek için şapka eklemek şart!

Fotogaleride Sonbahar- Kış 2020 defilelerinde görülen 10 şapka trendini inceleyebilirsiniz…