SONBAHAR / KIŞ 2021-22 TREND REHBERİ

Şehre dönüş sezonunda öne çıkan 20 trend…

Yavaş yavaş şehre dönüş başlarken, önümüzdeki sezon Instagram’da, kırmızı halıda ve etrafınızda göreceğiniz tüm trendleri bu rehberde bulabilirsiniz. Geçtiğimiz sene gibi Sonbahar Kış 2021/22 koleksiyonlarını beklenmedik koşullarda hazırlayan tasarımcılar, pandemiden çıkış döneminin başlangıcına imza atıyorlar. Dökümlü silüetlerin yerini bel vurgusu, eşofman takımların yerini payetler ve işlemeler alırken yeni sezon kesinlikle ışıl ışıl geçecek. 

Sanal dünyadan ayrılıp fiziksel buluşmalara başladığımız bu günlerde yeni bir moda dalgası söz konusu. Hem geçmişten hem de gelecekten esinlenen tasarımlar ilham kaynağını çeşitli yerlerde buluyor. Bir yandan Gatsby ışıltısı baş kaldırırken bir tarafta ise evde karantina döneminden miras kalan DIY esintisi söz konusu. Biraz karmaşa, biraz abartı, biraz da maksimalizm ile geçecek olan sonbahar ve kış sezonu, içimizde kalan giyinme tutkusunun altını çiziyor. 

Süper şık trendlerin yanı sıra bizi soğuk havalara hazırlayan yeni sezon kıyafetleri karlı tepelerden ve kayak resort’larından ilham alıyor. Aprés-ski stilinin öne çıktığını söylemeden edemeyeceğiz! Ev rahatlığından ayrılamayanlar için yorgan efektli puffer montlar da ‘kışa hazır’ stillerin olmazsa olmazları arasında. Dış giyimi başlı başına bir ‘statement’ etkisine dönüştüren tasarımcılar tüm hava şartlarını bizim için düşünüyor! Evden sokağa, sokaktan ofise, ofisten sanal toplantılara, toplantılardan sosyal mesafeli partilere… Yeni sezon trendleri her duruma hazır!

Fotogaleride Sonbahar-Kış 2021/22’nin öne çıkan 20 trendini inceleyebilirsiniz…