Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi

Sezonun takı görünümlerinde heyecan verici dokunuşlar!

Buse Saray BUSE SARAY 22 Kasım 2023
Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi

Kapak Fotoğrafı: Giorgio Armani Privé Haute Couture, Etro, Versace, Marco Rambaldi, Valentino Haute Couture, Ferragamo

Bazı sonbahar moda trendlerine göre soğuk hava giyim koleksiyonunuza yeni parçalar eklemenizi gerektirirken; takı trendleri zaten sahip olduğunuz parçalarla yeniden oluşturulabilir. Bu yıl podyumlar, küpeler, kolyeler ve daha fazlasının, zariflikten aşırıya uzanan şekillerde stilleride heyecan verici bir karışımını sundu.Sonbaharın takıları stil yelpazesine yayılmış durumda; bazıları güvenli bir şekilde minimal bölgeye düşüyor, diğerleri ise maksimalist uçta yer alıyor. Bazı tasarımcılar koleksiyonlarını vücut zincirleri ve earcuff gibi trend parçalarla süslerken; diğerleri ise  bilezikler ve düğme küpeler aracılığıyla vintage atmosferini yansıttı. Sokak stili ve punk estetiği inciler ve katmanlı kolyeler üzerinde oyun oynadı. Ayrıca uyuşmayan küpeler ve tek başına takılar küpeler ön plana çıktı


Sezonun 15 en güçlü sonbahar-kış takı trendini inceleyebilirsiniz.

 

 


Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 0
1 Getty Images

Gül Yenilemesi
Güllerin hükümdarlığı devam ediyor, ancak bazı değişikliklerle… Kıyafetlere ilham veren güller, şimdi de takılarda hayat buluyor; maksimalist ya da minimal siluetlerle karşımıza çıkıyor.

Fotoğraf: Giorgio Armani Privé Haute Couture

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 1
2 Getty Images

Kalbimi Ver
Pek çok tasarımcı, kalp şeklinde silüetler ile podyum gösterilerine büyük sevgi enerjisi getirdi. Kalp tılsımlarının vintage havasını seviyoruz, ancak bu tasarımcıların ilham kaynaklarının sonsuzluğu sayesinde yarattıkları modern hava da takdir edilesi…

Fotoğraf: Etro

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 2
3 Getty Images

Güçlü İnciler
Sonbahar podyumları, tek sıralı veya zarif halkalar yerine; XXL halkalardan kurdeleli küpelere ve punk esintili kolyelere kadar ifade anları içeren, büyük inci takılara yer verdi.

Fotoğraf: Balmain

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 3
4 Getty Images

Büyük Bilezikler
Bizim mütevazı görüşümüzü bir kenara bırakırsak; tasarımcılara göre bilezikler yeterince dikkat çekmiyor. Ve podyumlarda ihtişamlı taşlarla süslenmiş, boncuklu ve katmanlı bileziklerle bunu değiştirmeye kararlı görünüyorlardı.

Fotoğraf: Prabal Gurung

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 4
5 Getty Images

Göz Alıcı Büyük Küpeler
Sonbahar/kış podyum gösterileri söz konusu olduğunda dev avize gibi görünen küpeler aklımızdan çıkmadı. Yüksek parlaklıkta kocaman küpeleri denemekten korkmayın.

Fotoğraf: Valentino Haute Couture

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 5
6 Getty Images

Buket Çiçekler
Çiçekli takılar genellikle ilkbahar ve yaz için vazgeçilmezdir. Ancak tasarımcılar, buket temasını soğuk hava için güncelledi.

Fotoğraf: Givenchy

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 6
7 Getty Images

Tek Küpeler
Tek küpe takmayı sevenlere müjde; bu görünüm resmi olarak bir sonbahar takı trendi. En güzeli, bu trendi takmanın yanlış bir yolu yok. Tek büyük bir küpe, earcuff veya uzun bir küpe tercih edebilirsiniz. Ayrıca artık küpenizin teki kaybolduğunda üzülmenize de gerek kalmadı!

Fotoğraf: Brandon Maxwell

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 7
8 Getty Images

Karışık Metaller
Metalleri neşeyle karıştırın. Eğer bir gümüş insanıysanız, takı kombininize küçük altın dokunuşları eklemeye başlayın ve sadece oynayın.

Fotoğraf: Missoni

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 8
9 Getty Images

Ear Cuff İlhamı
Sivri, parlak ve ifade edici, parıldayan taşlı earcuff’lar, sezonun şovlarında görüldü. Eğer bu sonbahar, takılarda daha minimalist bir yaklaşımı tercih ediyorsanız, sade seçenekleri de seçebilirsiniz.

Fotoğraf: Philipp Plein 

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 9
10 Getty Images

Dokulu Choker
Uzun, katmanlı kolyelere karşı dikkat çekici choker kolyeler podyuma taşındı. Reçine, boncuklar, farklı stiller ve neşeli hacimler gibi beklenmedik dokularıyla bu ihtişamlı choker kolyeler takılmak için bekliyor.

Fotoğraf: Germanier

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 10
11 Getty Images

Belirgin Yuvarlaklar 
Düğme stili küpeler genellikle takı kutusunun temel parçaları olarak kabul edilir. Ancak tasarımcılar, stile bildiğimizden çok daha büyük, iddialı bir ifade sunan dairesel silüetlerde büyük ölçüde farklı bir yaklaşım benimsediler.

Fotoğraf: Balmain

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 11
12 Getty Images

Katmanlı Kolyeler
Sahip olduğunuz her kolyeyi neden aynı anda takmayasınız ki? Dünya genelindeki sonbahar modası gösterilerinde tasarımcılar, farklı kolye stillerini karıştırarak tamamen benzersiz sanat eserleri yarattılar. Bu takı trendini evde yeniden oluştururken, çok farklı uzunluklarla oynamaktan çekinmeyin ve görsel kalabalığı önlemek için derin açıklıkta bir yaka tercih edin.

Fotoğraf: Etro

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 12
13 Getty Images

Uyumsuz Küpeler
Asimetri, özellikle küpeler söz konusu olduğunda, bu yılın podyumlarında büyük bir takı trendiydi. Bazı tasarımcılar, zıt silüetlerde küpeleri karıştırırken; diğerleri benzer siluetleri eşleştirdi.

Fotoğraf: Luisa Spagnoli 

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 13
14 Getty Images

Güçlü Kolye Uçları
2023 sonbaharı, tek seferlik güç kolyesi konseptini yeniden ele alıyor, ancak daha ince ayarlarla... Kolye uçlarında sınırları zorlama zamanı!

Fotoğraf: Paco Rabanne

Sonbahar-Kış Sezonunun En Güçlü 15 Takı Trendi / 14
15 Getty Images

Vücut Takıları
Bu yazın en büyük takı trendlerinden biri olan vücut takıları da bir güncellemeye kavuştu. Vücut takıları, sezonda blazerler, elbiseler, bodyler ve ceketlerle giyiliyor.

Fotoğraf: Stella McCartney


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.