SEZONUN GİZLİ KAHRAMANI: FİTİLLİ KADİFE

Yetmişli yıllardan gelen bir nostalji rüzgarı...

Modanın zamansızlık çizgisinde fitilli kadifeler oldukça kritik bir noktada oluyor. Sonbahar için tam zamanında gelen fitilli kadifeler aynı zamanda her sene görülmesi ile zamansız kategorisine giriyor. Yetmişli yıllara göz kırpan bu farklı kadife kumaşı yorumu, parlak sarılar, bordolar ve kahverengiler ile öne çıkıyor. 70’li yılların unutulmaz fotoğraflarında gördüğümüz ispanyol paça pantolonları ve tulumları süsleyen fitilli kadifeler, tıpkı her sonbahar olduğu gibi 2020’de de trend!

Tory Burch ve Veronica Beard Sonbahar Kış 2020 Defileleri (Getty Images)

Her sonbahar ve kış mevsiminde gönül rahatlığıyla giyerek bir moda yatırımı olarak görebileceğiniz fitilli kadifeler, Sonbahar 2020 defilelerinin de dikkat çekici detayları arasında yer aldı. Moda sektörünün nostalji tutkusunu vurgulayan yetmişler ilhamlı fitilli kadifeler, çiçek çocuk ilhamını yansıtırken aynı zamanda modern bir havaya büründü. Püsküllü yelekler ve işlemeli gömlekler ile eşleştirilen fitilli kadife pantolonların yanı sıra düğmeli ve ‘utility’ ilhamlı fitilli kadife etekler ve elbiseler de gördük.

(Getty Images)

Vintage fotoğrafların yanı sıra kırsal şıklığa kentsel bir gönderme yapan yeni sezon fitilli kadife tasarımları, eski ve yeniyi tam tadında buluşturuyor. Klasik hardal sarısı ve kahverengilerin yanı sıra pembe, mavi ve kırmızı gibi cesur tonlar ile karşılaşmanız mümkün! Parlak ve lüks kadife kumaşına günlük şıklık yorumu katan fitilli kadifeler, bu sezon trençkotlardan mini elbiselere kadar sınırsız opsiyonlar ile karşımızda. 

Sonbahar gardırobunuza zamanlı bir zamansız stil eklemek isterseniz fotogaleride sizin için seçtiğimiz fitilli kadife parçaları inceleyebilirsiniz...

Etİketler