SONBAHARIN ‘STATEMENT’ PARÇASI: TRENÇKOTLAR

Klasikten trende geçiş yapan pardösüler…

Sonbahar aylarında kombin yaparken yaratıcı olabilirsiniz! Hafif serinleyen hava ile kat kat giyinmeye başlarken bir mevsim klasiği olan trençkotları atlayamayız.

Elbiseler çorapsız giyilebilirken, kotlar babetlerle tamamlanabilirken ne kış ayları kadar soğuk, ne de Yaz ayları kadar sıcak Sonbahar mevsimi, senenin en tatlı noktası olabilir.

İngiliz stilinin olmazsa olmazı olan trençkotlar son dönemde klasikten ‘statement’ parçası olmaya doğru ilerledi. Bildiğimiz bej pardösüler güncellenerek vinil, deri ve tül gibi kumaşlara bürünürken, trençkotlar sezonun en trend parçalarından biri oldu. Burberry’nin kuruluşu ile moda dünyasına giren trençkotlar herkesin gardırobuna girmeyi başardı. İnovasyon ve güncelleme çağına giren moda sektöründe alıştığımız her şeyi unutuyoruz! Tıpkı tüm parçalarda olduğu gibi trençkotlar da klasik formundan çıkarak yepyeni şekillerde, kumaşlarda ve renklerde. Geçtiğimiz sezonlarda ünlülerin ve influencerların Instagram sayfalarını süsleyen değişik trençkotlar, günlük stilimize ilham kaynağı oluyor. Artık pardösüleri serin havalarda üzerinize attığınız bir dış giyim parçası yerine kombininizin ‘star’ parçası olarak görebilirsiniz. Sonbahar aylarında giydiğiniz kıyafetlerin yıldızını arıyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz farklı trençkot modellerini inceleyebilirsiniz….