SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU

Yeni sezonun dikkat çeken trendleri...

Buse Saray BUSE SARAY 31 Ağustos 2022
SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU

Sonbahar/Kış 2022-23 sezonunun trendleri, iyimser ve enerjik stilleri savunuyor. Podyumlarda, yeni sezon için güçlü siluetler, hayalperest renkler ve daha parlak bir geleceğe adım atma arzusu dikkat çekiyor.Yeni sezonda podyumlarda dikkat çeken 15 moda trendini inceleyin.


SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 0
1

DİSKOYA GİDELİM
Paco Rabanne'den Givenchy'e modanın en iyileri dans pistine çıkmaya hazır. Bir sonraki partini için ne giyerseniz giyin; seksi ve pullarla dolu olduğundan emin olun.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 1
2

CESUR ÇİZMELER
Diz üstü çizmeleri hatırlıyor musunuz? İşte onlar tüm ihtişamıyla geri döndü. Renk, doku veya diğer iddialı detaylarda cesur davranmaktan kormayın.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 2
3

SOĞUK BEYAZ
Bu yılın sonbahar-kış podyumlarında tamamen beyaz kıyafetler görüldü. Trendi yakalamanın anahtarı, görünümünüzü ilginç tutacak dokular, katmanlar ve hacim ile oynamaktır. Ayrıca kontrast oluşturan aksesuarlarla görünümü bozmaktan korkmayın. Tamamen beyaz bir kıyafet biraz göz korkutucu geliyorsa, nötrler ekleyin.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 3
4

SICAK PEMBE
Valentino, efsanevi Pantone Renk Enstitüsü ile ortaklaşa yarattığı pembe koleksiyonuyla yeni sezon i��in heyecan yarattı. Yılın bu moda rengi, Bimbocore trendinin ve Barbiecore'un temel unsuru.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 4
5

HAYVANLAR ALEMİ
Macera dolu bir dışa dönüklükle sezonun hayvan baskılı stilleri cüretkar, havalı ve fevkalade asi…

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 5
6

ÖZGÜR MAVİ
Şu anda tüm dünya mavi etkisinde… Bu yoruma açık ve özgür renk, berrak bir gökyüzünü andırıyor. Elbette, renk tonunun gerçek moda kökenleri hakkında bilgi edinmek için Miranda Priestly'nin The Devil Wears Prada'daki monoloğunu hatırlayın.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 6
7

MUPPET SHOW
Hayvan kürkünden vazgeçen evlerin sayısı giderek artarken, tasarımcılar mükemmel sahte kürkü yaratmak için yarışıyorlar. Suni kürk, yeni sezonda tüm bulanık görkemiyle tüylü dokular ve farklı renklerle sergilendi. Bu sezonu yansıtan hisler eğlenceli, eğlenceli ve biraz sıra dışı.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 7
8

RENKLİ TAKIM
Elektrik yeşili, neon sarısı, kraliyet mavisi gibi renklerde sezonun takımları, minimalist bir siluette maksimum etki yaratıyor.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 8
9

OKUL KIZI
Okula dönüş havası Miu Miu, Louis Vuitton ve diğerlerinde görüldü. Pileli etekler, ekoseli ceketler ve kravatlar gibi kolej klasikleri kendine yüksek modada yer buldu.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 9
10

PUFFER ETKİ
Kayak yapmak ya da kayak yapmamak... İster yamaçlarda ister kulüpte olun, puffer parçalar kışın olmazsa olmazlarından. Seksi parçalarınızı, şişme montunuz ile eşleştirin; pişman olmayacaksınız.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 10
11

PUNK ESTETİĞİ
70'lerin punk rocker estetiği yükseliş yaşıyor. Bu asi stil, daha soğuk aylar için favori görünüm olmaya hazırlanıyor.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 11
12

İÇİNİ GÖR
Miu Miu, Erdem ve Bottega Veneta'da şeffaf kumaşlar, zarafet ve seksilik arasındaki görünümün yeni tanımını yaptı.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 12
13

SİYAH DERİ
Güçlü siluetler siyah deriyle birleşiyor ve ortaya sonbaharın gotik estetiği ortaya çıkıyor. Karanlık tarafa geçmek hiç bu kadar iyi görünmemişti…

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 13
14

YERE KADAR
Bu sezonda hepimizin yatırım yapması gereken bir şey varsa, o da her şeyi örten ve zemine uzanan bir kabandır. Maksimum giyilebilirlik için soğuk nötr tonda; heyecan için canlı bir renkte bir ceket tercih edin.

SONBAHAR/KIŞ 2022-23 TREND RAPORU / 14
15

YARATICI OL
Sürrealist şekiller ve hayalperest detaylar, sanattan ilhamla moda kavramına yeni bir dönüş yaptı. Stella McCartney'deki Frank Stella ve Loewe'deki Anthea Hamilton gibi benzersiz sanatçı işbirlikleri sayesinde, tasarımcılar yaratıcılıklarını daha yüksek bir seviyeye taşıyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.