STATEMENT KOLYELER BAŞROLDE!

Bu kolyeler bize bir şey anlatmak istiyor!

Modada ‘statement’ kelimesini birçok yerde görüyoruz. Maksimalizm trendinin yükselişi ile beraber küpelerden ayakkabılara kadar her parçanın başına gelen ‘statement’ kelimesini duymaktan sıkılmış olabilirsiniz ama görmekten sıkılmış olduğunuzu hiç düşünmüyoruz! Kıyafetleri birkaç seviye yukarı taşıyan ‘statement’ parçalar, adeta attığınız her adımda spot ışıklarını üzerinize taşıyor. 

Son yıllarda daha sık duysak da oldukça eskiye dayanan ‘statement’ terimi, geleneksel veya alışılmış stillerin dışında olan parçaları tanımlamak için kullanılıyor. Örneğin 30’lu yıllarda kadınların pantolon giymesi veya 50’li yıllarda denim bir ceket giymek bir ‘statement’ olarak tanımlanıyordu. Şimdi ise hemen hemen her şeyi giydiğimiz için bu terimi göz alıcı veya cesur parçalar için kullanıyoruz. 

Takı departmanında en popüler ‘wow’ faktörü küpeler olsa da Yaz 2020’de tahtı kolyelerin devraldığını görüyoruz. Prada, Giambattista Valli ve Balmain gibi markaların İlkbahar- Yaz 2020 defilelerinde gördüğümüz kocaman ve kalın kolyeler, tüm gözleri yakanıza topluyor. Oversized ve kalın zincirler kolyelerde en popüler modeller arasında olsa da kocaman çiçeklerin, incilerin ve deniz kabukların da öne çıktığını söylemeliyiz. Adeta telefonda büyütülmüş ve sonradan gerçek hayata taşınmış gibi duran kocaman kolyeler, yaz gardırobunuzdaki V-Yakalar, askılılar veya straplezler ile harika bir görüntü yaratacak. 

Sezonun yeni ‘statement’ parçasına kucak açmak için fotogaleride sizin için seçtiğimiz kolyeleri inceleyebilirsiniz…