STRAPLEZ ELBİSELER İLE NOSTALJİK BİR YAZ

2000’li yılların başına döndük!

Kate Moss onaylı slip elbiselerden Paris Hilton’un takdirini alacak düşük bel jeanlere kadar bu yaz kesinlikle moda açısından nostaljik bir mevsim oluyor. Y2K modası 2000’li yılların başında bile bu kadar trend değildi! Artık 90’lı ve 2000’li yılların trendleri ‘vintage’ sayılırken, bu dönemin stillerini ziyaret etmeden duramıyoruz. Şimdilerde ise spot ışıkları altında straplez elbiseler var. Britney Spears’dan Sarah Jessica Parker’ın ikonik Carrie Bradshaw karakterine kadar bir dönemin yıldızı olan straplez elbiseler, 2022 Yaz sezonuna damgasını vuruyor. 

MTV müzik videolarını herkesin soluksuz izlediği döneme ait olan straplez elbiseler, yirmi sene önce müzik kliplerinden televizyon serilerine kadar her yerdeydi. Ergenlik dönemlerinde duvarlarımızı süsleyen pop yıldızı posterlerinden çıkmış gibi görünen bu elbise stili online alışveriş aramalarında da yükselişte olan stiller arasında. Yaz aylarında aradığımız nostalji dozunu yakalayan straplez elbiseler, modern dokunuşlar ile çok daha şık ve trend hale geldi. Geleneksel ‘tube dress’ konseptinden biraz daha farklı olan yeni dönem straplez elbiseler, öncesine kıyasla çok daha konforlu bir silüete sahip. Özellikle ipli sandaletler ile harika bir yaz gecesi stili yaratan straplez elbiseleri aynı zamanda kalın tabanlı ‘dad sneakerlar’ ile günlük stile uyarlamanız mümkün. 

Blumarine’in İlkbahar-Yaz 2022 koleksiyonunda öne çıkan Y2K stilleri arasında olan straplez elbiseler aynı zamanda Alexander McQueen ve Diesel gibi birçok markanın podyumunu süslemişti. 2001 Amerikan Müzik Ödülleri kırmızı halı stillerine ‘throwback’ yapan straplez elbiseler, bu yazın olmazsa olmazları arasında. 

Nostalji dozunu artırmaya hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz straplez elbiseleri inceleyebilirsiniz…