TREND ALARMI: CATSUIT ÇILGINLIĞI

2022'yi catsuit yılı ilan ediyoruz!

Stella McCartney / Burberry / Saint Laurent

Güç ve kadınlık arasında bir denge kuran catsuit (başka bir deyişle kedi kıyafeti), resmi olarak en büyük trend haline geldi ve herkes onu büyük bir gösterişle giymeye başladı. Son derece modaya uygun ve vücudu saran silüet, aşırı gösteriş yapmadan bir güç ve şehvet duygusu uyandırıyor. Bir tulumla karıştırılmaması gereken catsuit, cildi eşit derecede sıkan ancak tipik olarak boyundan ayaklara kadar tüm vücudu kaplayan bir giysi…

Geçtiğimiz birkaç sezonda LaQuan Smith'ten Thierry Mugler'a kadar tasarımcılar, ünlü çevrelerinin yardımıyla kedi kıyafetini canlandırdı ve 80'lerin spor kıyafetini seksi bir gardırop parçasına dönüştürdü.

Kim Kardashian, Priyanka Chopra, Hailey Bieber, Bella Hadid'den Dua Lipa ve Beyonce'ye; catsuit çoğu ünlü için gardıropların olmazsa olmazları listesinin başına yerleşti. Instagram’ım tüm havalı kızları, en cesur baskılara, grafiklere ve çeşitli siluetlere sahip kedi kıyafetleriyle dikkat çekti. Artık klasik bir süper kahraman kostümü olmaktan çıkan bu kedi kıyafetleri, yılın en cesur trendlerinden biri olarak ortaya çıktı.


Popülerliği, To Catch a Thief'te (1955) Grace Kelly'e kadar izlenebilir. O zamandan beri, kedi kıyafetleri çeşitli ikonik görünümlerin bir parçası oldu. Özellikle filmlerin süper kahraman türünde stilin önemli bir öğe olarak kabul edilmiştir. 90'lar ve 2000'ler boyunca Batman, Superwoman, Kill Bill ve Catwoman gibi filmlerdeki kadın karakterlerin, kadınlık ve gücün bir ifadesi olarak catsuit giydiği görüldü.

Bugün, tasarımcılar düşük beller, mini etekler, göbek zincirleri ve daha fazlası gibi moda parçalarını yeniden tasarlarken; catsuit de çağdaş bir dokunuşla geri döndü. Prada, Balenciaga, Marien Serre ve Richard Quinn gibi markaların bahar 2022 podyumlarında tek renkli tonlardan şımarık baskılara kadar kedi kıyafetleri yaygın olarak görüldü. Ardından daha cesur ve daha keskin bir hale geldi.

Bu gösterişli podyum yinelemelerinin aksine, catsuit daha ulaşılabilir markalarda da bir görünüm kazandı. Zara, Bershka gibi markalar arasında popüler bir stil haline geldiler.

Bu trendi daha da önemli kılan şey ise popülaritesinin sadece yüksek moda podyumları veya kırmızı halılarla sınırlı olmamasıdır. Moda tutkunları için de önemli bir sokak stili parçası haline geldi. Instagram'ınızın keşfet sekmesinde gezinin; dikkat çeken kedi kıyafetlerini göreceksiniz.


Yüksek performanslı spordan günlük ya da parti giyimine ve uygun bir kırmızı halı anına kadar taşınabilecek çok işlevli ve havalı bir parça…

Cut-out elbiselerden ultra mini elbiselere ve kısa üstlere kadar her şeyle, bu yeni cüretkar giyinme dalgasını benimsedik. Ve catsuit de bir istisna değil. Bu kedi giysisi, dışarıda bir gece için zahmetsiz ama havalı bir stil yaratmak mükemmel seçenek.

Görünümü kendiniz denemek için, önce düz tonlarda alıştırma yapabilirsiniz. Ardından baskılar, kesikler ve grafikler içeren daha cesur stillere doğru yavaşça yükselerek trend boyunca gezinebilirsiniz. Katmanlama her zaman iyi bir seçenektir, ancak bu güçlü stil hissini birazcık sergilemenin sakıncası yoksa direk dışarı çıkın!

Bu stili tek başına yapmaktan korkanlar, istediğiniz kadar az veya çok gösteriş yapabilirsiniz. Sokak stili yıldızları kendi versiyonlarını sergilerken, çoğu ceketler veya kabanlar için temel katman olarak bir kedi kıyafeti giymeyi tercih etti.

Sezonun koleksiyonlarından çok işlevli, havalı ve seksi catsuit favorilerimizi inceleyin.