TRİKO AŞKI ÇANTALARI SARDI

Yılın ‘it-kumaşı’ aksesuarlara taşındı!

Çanta kullanımında her sezon bir değişim yaşıyoruz. Bir dönemi sadece bozuk paralarımızı taşıyabildiğimiz mikro çantalar ile geçirirken şimdilerde ise kolonya, ekstra maske, dezenfektan ve çok daha fazlasını taşıdığımız makro çanta trendini tercih ediyoruz. Her ne kadar ihtişamlı ve maksimalist stilleri giymeyi sevsek de itiraf edelim ki bu yılın çoğunu trikolar veya eşofman takımları ile geçirdik. Rahatlığın en önde olduğu 2020’de günlerce aynı pijamaları veya yumuşacık ‘loungewear’ stillerinden vazgeçemedik. Bu konfor teması sadece ev stilimize değil sokak stiline ve podyumlara da yansımaya başladı. Spot ışıkları altında yer edinen trikolar, artık dönemin ‘it-kumaşı’ diyebiliriz. Birkaç sezon önce Katie Holmes’un triko bralet ve hırka ikilisi ile ‘trend’ haline gelen bu kumaş, yaz aylarında ise Rosie Huntington-Whiteley ve Hailey Bieber’ın giydiği triko elbiseler ile daha da popüler hale geldi. Baştan aşağı triko stilleri Instagram sayfamızda iç ısıtan karelere yer verirken, şimdi ise trikoların aksesuarları sardığını görüyoruz. 

Dijital veya seyircisiz olarak gerçekleşen İlkbahar- Yaz 2021 koleksiyon sunumlarında gördüğümüz süper yumuşak triko çantalar, önümüzdeki sezonda it-kumaşı, it-çanta formuna taşıyor. Pofuduk montların yastık ilhamı, tüylü çantaların yumuşaklığı veya kapitone paltoların yorgan etkisi gibi triko çantalar da ev konforu etkisini sokağa taşımanızı mümkün kılıyor. 

“Ev = güvenli yer,” kodlamasının beynimize işlediği şu günlerde, ev stilinin sokak stiline hükmetmesi pek de şaşırtıcı değil. Moda sektörü, güvenli bölgemizin konforuna alıştıktan sonra dışarı çıktığımız zamanlarda da evimizden parçaları yanımızda taşımamızı sağlıyor. Özellikle baştan aşağı triko şıklığının vazgeçilmezi olacak olan triko çantalar, yumuşacık bir dokunun yanı sıra modern bir stil sunuyor. Yaz aylarında gördüğümüz festival esintili kroşe dokusunu, kış aylarının sıcak tutan triko dokusu ile harmanlayan bu çanta trendi, modanın en yeni ‘konfor’ trendi diyebiliriz!

Ev konforunu sokağa taşımaya hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz triko çantaları inceleyebilirsiniz…

Etİketler