TÜM GÖZLER KOLLARDA

Sonbahar 2020’de ‘statement’ kol detayları dikkat çekmeye devam ediyor…

Modada en çok sevilen detaylar arasında olan balon kolları bambaşka şekillere bürünüyor. İlkbahar ve yaz aylarında sıkla rastladığımız balon kollu elbiseler ve bluzlar Sonbahar 2020’de de popülaritesini koruyor. Normalde sıcak mevsimlerde giydiğimiz büyük kol detaylı tasarımlar sonbaharda trikolarda ve geçiş mevsimi silüetlerinde görülüyor. Kraliçe II. Elizabeth’in vintage balon kollu elbisesini düğününde giyen Prenses Beatrice, göz alıcı kol detaylarını spot ışıkları altına almıştı. Şimdi ise Sonbahar 2020’de farklı tarzlara bürünen ‘statement’ kol detaylarını balon kol, dekolte, vatka, fırfır ve pelerin formunda görüyoruz. 

Yeni sezon stilinizde klasik boğazlı kazaklardan ve gömleklerden farklı bir tarz denemek isterseniz ‘statement’ kollara yönelebilirsiniz. Tüm gözleri üzerinize toplayacak olan bu tasarımlar sadece balon kollar ile kalmıyor. Dediğimiz gibi birçok farklı detayda görülen kol tasarımları sonbaharda elbiselerde, trikolarda ve bluzlarda öne çıkıyor. Yaz aylarının favori stilini yeni sezona taşıyan tasarımcılar Şubat ayında gerçekleşen Sonbahar 2020 defilelerinde de aynı etkiyi göstermişti. Önümüzdeki sezonun trendleri hakkında ipuçları veren markaların birçok tasarımında güçlü kol detayları gözümüzden kaçmadı.

Maksimalist ruhun bir simgesi daha haline gelen tadında abartılı kol detayları ile çeşitli eşleştirmeler yapabilirsiniz. Estetik olarak omuzlarınızı daha geniş gösteren ve aynı zamanda kıyafetlerinize hareket katan bu detayın artık modada kalıcı bir yer edindiğine eminiz. Sadece güncel formlarına kavuşan ‘statement’ kollar, balon formunu aşarak sınırsız stillerde görülüyor. Balon kollar ile klasik, pelerin kollar ile retro, keskin hatlı vatkalar ile asi veya fırfırlar ile romantik tarzlar deneyebilirsiniz. Seksenler görkemini modern bir esinti ile buluşturan yeni sezon kol detayları denemeye değer!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz ‘statement’ kollu parçaları inceleyebilirsiniz…