VÜCUDU SARAN SİLUETLER

Bedeni kucaklayan dramatik dar parçalar…

90’ların vücudu saran dar siluetleri, 2022 için tüm dramatikliğiyle geri döndü. İlkbahar-Yaz sezonunda vücuda oturan feminen parçalar, kadınlığı kutlarcasına tüm bedenleri kucaklıyor.

Geçtiğimiz sezonlarda sahneye hâkim olan sadece tasarımcıların bodycon elbiseleriydi. Fakat bu sezon sınır ortadan kalkıyor. Vücudu saran detaylar, moda parçalarıyla bir oyun içerisine girmiş gibi duruyor. Sezonun bu trendi ise hikâyenin sadece başlangıcı gibi...Dolce & Gabbana'nın midi elbiseleri çiçekli ve dekolteliydi, Dundas çok sayıda kesik ve zincir detayıyla taze ve genç hissediyordu ve Dua Lipa bize nasıl seksi olunacağını gösterdi.

Nensi Dojanka, podyum gösterilerinde vücudu saran detaylarıyla zirveye çıktı. Sonbahar-Kış 2021 defilelerinden sonra Nensi Dojaka elbiseler stokta kalmadı. Elbiselerine baktığınızda nedenini anlayacaksınız. Silueti modaya uygun, feminen ve açıkça seksi, kesimi ve dökümü çok gurur verici. Keskin bir bodycon siluetini çok daha yumuşak ve daha giyilebilir hale getiriyor.


Stil ikonları Christy Turlington, Cindy Crawford, Naomi Campbell, Kate Moss ve Jennifer Aniston, 1990'lar boyunca şık ve seksi görünümleriyle bu trendin öncüleri arasında. Bu nedenle narin dar slip elbiseler, 90'larda her kızın gardırobunun temel parçasıydı .

Sezonun trend parçaları, kesimleriyle ya da kumaşlarıyla vücudun kıvrımlarını göstermekten çekinmiyor. Dar bir elbise ya da triko, skinny bir pantolon ya da etek, streç çizmeler ya da botlar... Bedeni kucaklayan herhangi bir şey, bu sezon ELLE kadınlarının kombinlerinde görmek istediğimiz bir detay!

Vücudu saran feminen detaylarıyla sezonun oyununa giren parçaları inceleyin.