VÜCUT TAKILARI YENİDEN BİZİMLE

‘Throwback’ bir trend daha!

Vücut takıları bazen trend oluyor bazen ise sessizce ortadan kayboluyor. Defilelerde beklenmedik bir şekilde karşımıza çıkan ve bazen de unuttuğumuz bu takı trendi düşündüğümüzden çok daha kullanışlı ve zamansız. Genelde yaz aylarında sahil şıklığında görmeye alışık olduğumuz vücut takıları, Yaz 2021 sezonunda şehir stilinde de kendini gösteriyor. 

Chanel’in Resort 2022 ve Gucci'nin Aria koleksiyonunda gördüğümüz vücut takıları, minimal bel zincirlerinden çok daha maksimal bir tarzda! Taşlar, işlemeler, logolar ve renkli boncuklar ile süslenen vücut takıları, stilinizin yıldızı olacak türden. Özellikle Yaz 2021’de gördüğümüz vücut takısı stilleri bazen korse, bazen kolye, bazen kemer, bazen ise iç giyim formunu alıyor. Zincir, boncuk ve taşlardan yapılan bir kıyafet olarak görebileceğiniz vücut takıları, küçük siyah elbiseleri bir seviye üste çıkarabilir jean ve beyaz tişört eşleştirmelerini ise gece stiline taşıyabilir!

90’lı yıllarda birçok markada gördüğümüz vücut takıları daha sonra 2010’lu yılların statement takı furyası ile teniden hayatımıza girmişti. Kıyafetlerin üzerinde veya crop-top üstler ile eşleştirilen bu takılar hızla plaj şıklığının olmazsa olmazı olmuştu. Ünlülerin yaz tatili fotoğraflarında sürekli gördüğümüz bu takıları hayatımıza ve sokak stilimize dahil etme zamanı sizce de gelmedi mi?

Takı koleksiyonunuzda “vücut takıları” ile farklı bir bölüm açmaya hazırsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz stilleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler