YENİ SEZON, LOGOYA ÖVGÜLERİNİ SUNUYOR

Bana, marka olduğunu söylemeden, marka olduğunu göster.

Tasarımcı olduğunu söyleyemiyorsanız, giymenin bir anlamı var mı? Görünüşe göre cevap hayır. Biz demiyoruz, sezonun koleksiyonları diyor. Birkaç sezon önce Gucci, Balmain, Chanel ve Fendi gibi markalar logolarını en dikkat çekici şekilde koleksiyonlarında kullanmıştı. Yani modası geçmişti… Ya da öyle sanmıştık…

Markalar, sevgili tasarımcı etiketlerine daha incelikli göndermeler yapmayı tercih ederken, logolar birkaç sezon gözden düştü. Fakat bu sezon, gizlenen logolar büyük bir intikam duygusuyla çarpıcı bir şekilde geri dönüyor. Elbiselerden çantalara, tulumlardan kemerlere ve ayakkabılara kadar; tüm görünümlere sıçrayan marka isimler ve amblemler görüyor.

Tasarımcılar, bu sezon bir zamanlar bildiğimiz logomania çılgınlığını yeniden yükseltmenin zamanının geldiği konusunda hemfikir görünüyorlardı. Miras logoları için arşivleri didik didik arayarak; şimdi tulumlar, trikolar, kabanlar ve aksesuarların üzerine baskı yapmalarıyla büyük bir logo sevgisiyle geri döndüler.

Sonbahar/Kış 2021 podyumları, modanın en ikonik evlerinin koleksyonlarında, logo sevgisinin 2010'larda ölmemiş olabileceğini ve 2020'lerde de kalıcı olacağını gösteren çeşitli modern güncellemeler gösterdi. Donatella Versace, 2021 sonbahar koleksiyonu için yeni bir tür logo hayal etti, Givenchy birbirine kenetlenmiş G'ler yarattı ve Kim Jones, Fendi'de arşivlenmiş bir FF logosunu canlandırdı; Valentino, Chanel, Balmain ve pek çok marka logolarına olan aşklarını büyük bir övgüyle göz önüne seriyor.

Bizi geçmişe, geleceğe ve tam da bu ana bağladıkları için logolara doğru çekiliyor olabilir miyiz? Küresel olarak yalnız geçen bir yıldan sonra, kalıcı bir şeyin parçası olduğumuza dair dokusal kanıtların özlemini çekiyor olabilir miyiz?

Logo trendine sonbahar dış giyimin en önemli parçası ceket ile uyum sağlayabilirsiniz; nasıl giyerseniz giyin, tüm gözlerin üzerinizde olacağından şüpheniz olmasın. Önerimiz: minimal uzun elbiseniz ve çizmeleriniz üzerine dikkat çeken bir dokunuş yapın.

Kazaklar sıkıcı görünebilir, ama logolu bir kazak ne kadar sıkıcı olabilir ki? En sevdiğiniz kotunuz, üzerine alacağınız oversize blazer ceketiniz ve gizlenen logolu kazağınız ile bu trendi en havalı şekilde uygulamış olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Logolu bir etek ya da pantolon biraz zor gözükebilir. Fakat, geniş örgü kazaklar ve sezonun trendi platformlu ayakkabılar ile oluşturacağınız görünüm ile modada zor bir şeyin olmadığını fark edeceksiniz. Risk almak istemiyorsanız; klasik beyaz gömleğiniz ve en sevdiğiniz ayakkabınız ile deneyin.Takımlar, logo takıntılılar için ideal kıyafet; Versace'yi ya da Fendi’yi tepeden tırnağa giyebilecekken neden tek bir ürün seçesiniz? Tamam, belki her şeyin bir logoya ihtiyacı yoktur; logolu bir ceket ve pantolon ile günlük bir ayakkabı ve şık bir mikro çantayla tarzınızı tamamlayın.

Bunların hiç biri logo trendine ilgimi çekmedi diyorsanız, minik adımlarla başlayın. Seçtiğiniz görünüme tarzınıza uygun bir logolu bir çantanın eşlik etmesine izin verin. Çünkü, her trend bir şansı hak eder!

Sezonun koleksiyonlarından logosuyla göze çarpmaktan çekinmeyen 10 parçayı, foto galerimizde incelemeyi unutmayın.