YEŞİLİN BİNBİR TONU

Doğanın etkisi kıyafetlerde…

Silüetler ve kıyafetlerdeki detaylar trendleri şekillendirirken, renkler ise sezonun modunu belirliyor. İlkbahar - Yaz 2020 defilelerinden anladığımız kadarıyla bu sezon yemyeşil geçecek! Evet… Belki yılın rengi klasik mavi olarak seçilmiş olabilir, ancak yeşillerin popülaritesi inkar edilemez durumda. Belki doğa özleminden belki sadece yeşil renginin yarattığı ferah histen… Yaz 2020’de yeşilin her tonu moda! Geçtiğimiz sezonlarda gördüğümüz lime ve nane yeşilleri, neon yeşilleri ve ördek başı gibi birçok tonu fark etmemek mümkün değil. Defilelerden sokak modasına kadar etrafımızı saran yeşil rengini pastel, canlı veya koyu tonlarda tercih edebilirsiniz. 

Valentino, Staud, Michael Kors, Annakiki, Tibi İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Tropik ormanları andıran desenler ve kocaman yaprak motifleri ile öne çıkan yeni sezon tasarımları sizi en egzotik tatillere yakınlaştırıyor. Doğanın rengini temsil eden yeşiller aynı zamanda büyümeyi, ahengi, yenilenmeyi ve tazeliği ifade ediyor. Bu sezonun defilelerinde neredeyse yeşilin her tonunu görmüşken, gardıroplarımıza doğanın dokunuşunu eklemeden edemeyeceğiz. 

Balmain, Anna Sui, Versace, Gucci, MSGM İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Elbiselerden, eteklere… Pantolonlardan, bluzlara… Çantalardan, ayakkabılara kadar… Tüm parçaları etkisi altına alan yeşiller, açıktan koyuya kadar oldukça ferah bir spektrum sunuyor. Yeni başlangıçlar yaptığımız, yeniliğe alışmaya çalıştığımız bu dönemde, yeşil gibi dönüşümü temsil eden bir rengi gardırobumuza alarak modumuzda büyük değişimler yaratmayı hedefliyoruz. 

Cong Tri, Prada, Barragan, Marc Jacobs İlkbahar Yaz 2020 Defileleri (Getty Images)

Gardırobunuza tropik ormanları taşıyacak, desenler veya farklı detaylar ile süslenen yeşil parçaları fotogaleride görebilirsiniz… 

Etİketler