ÇAĞATAY ULUSOY ETKİSİ

Yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy'la, oyunculuğu, hedefleri ve aşk üzerine...

Aralık-2014 sayımızın kapağında o vardı. Konular Editörümüz Suzan Yurdacan'ın yaptığı röportajda, sorularımızı içtenlikle cevapladı. İşte o röportajdan önemli kesitler burada... 

Kendisiyle buluşmak için doğru zamanı sabırla beklediğimiz Çağatay Ulusoy'la çocukluğunu, oyunculuğu, hedeflerini, hakkındaki eleştirileri, medyanın ilgisini, hayranlarının sevgisini, büyük konuşmaktan çekindiği aşkı ve 2015 dileklerini konuştuk.

Nasıl bir çocukluk geçirdiniz, nasıl bir ailede büyüdünüz?
Babam Bulgaristan göçmeni, annem Boşnak. Birbirlerine bağlı, akrabalık ilişkileri sımsıkı olan büyük bir aile. Beni vicdanlı bir evlat olarak yetiştirmeye gayret ettiler. Ailede pek çok yaşıtımın bulunması küçükken hiperaktif olmamın büyük etkenlerinden. Neyse ki enerjimi bir süre sonra spora verdim, uzun yıllar basketbol oynadım. Yoksa enerjimi başka türlü atamıyor, yaramazlık yaparken kendimi yaralıyordum. Çoğu çocuk gibi benim de hatırladığımda yüzümdeki gülümsemeye engel olamadığım ya da tam tersi, hafiften utandıran anılarım var. Çocukluğumu dolu dolu yaşadığım için, sokakta büyüdüğüm için çok mutluyum.

Dış görünüş ve karakter olarak kime benziyorsunuz?
Geçtiğimiz günlerde bir haber vardı, “Hık demiş babasının burnundan düşmüş” diye. Bence de aynen öyle. Karakter olaraksa ağırlıklı anneme benziyorum.

Küçükken en beğendiğiniz oyuncu kimdi?
Çok iyi hatırlıyorum, 10-11 yaşlarındayken “Deli Yürek” vardı. İzlediğim, delikanlı olarak “Gaza geldiğim” ilk dizilerdendi. Kenan İmirzalıoğlu'nu çok severdim. Hala çok beğendiğim, saygı duyduğum değerli insanlardandır.

Belli ki gaza gelmekten daha fazlası olmuş. Oyunculuk dersleri almaya başlamışsınız...
Oyunculuk fikri hızlı gelişen bir sürecin sonunda oldu. Best Model yarışması ardından teklif geldi. Türkiye'deki TV sektörü dizi ağırlıklı projeler üzerine. Kendinizi birden içinde buluyorsunuz. Kariyer planlamamı hızlı yapmam gerekiyordu, ben de oyunculuğa yöneldim. Kendimi geliştirmek için dersler almaya başladım, çünkü sadece dış görünüş veya ışığınızla başarı mümkün değil. Her işi zaten en iyi şekilde yapmak isterim, bunun için de emek vermek gerekir.

Sinema filmi hayaliniz var mı?
2015 yaz dönemi için Ay Yapım'la sinema projemiz var. Çalışmalara şimdiden başladık. Yönetmenimiz, Medcezir'de de beraber çalıştığım Ali Bilgin olacak. Senaristler çok başarılı isimler. Hepimiz heyecanlıyız. Oynayacağım rol için şimdiden derslere başladım. Diziden kalan vakitlerimde bu projeyle ilgili çalışmalar, toplantılar yapıyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum.

Kameranın karşısına ilk geçtiğinizde neler olmuştu? Rahat mıydınız, neler hissettiniz?
Tuhaftı. Kameraya ve işin teknik kısmına hakim olmadığım için kontrolsüz ve tedirgindim. İlerleyen zamanlarda, gözlem yaptıkça durum değişmeye başladı. En çabuk nasıl öğrenirim diye sürekli ekiple muhabbet halindeydim. Zamanla tedirginlik gerektirecek bir durum olmadığını anladım ve süreç daha keyifli hale geldi. Fakat set dışında kameralara alışabildiğimi söyleyemem.