YENİ JÖNLER

Yolun başında olsalar da çok başarılılar. İşte karşınızda yeni jönler!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Kasım 2014
YENİ JÖNLER
Henüz yolun başında olsalar da canlandırdıkları karakter ve başarılı performanslarıyla dikkat çekmeyi başardılar. Oyunculuğun yanı sıra başka pek çok meziyete sahip olan, televizyonun bu çok yakışıklı yeni nesil genç yıldızlarını yakından tanıyalım!

SERKAN ÇAYOĞLU


Yaş 27.Nerede eğitim gördü? Almanya Nürnberg Friedrich-Alexander Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunuyum.

Şu anda hangi karakterle ekranda? Kiraz Mevsimi'nde Ayaz karakterini canlandırıyorum.

Örnek aldığı oyuncular var mı? Matthew McConaughey, Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio.

Oyunculukla uğraşmadığı zamanlarda ne yapıyor? Mutfakta zaman geçirmeyi severim. Baharatlı yemekleri ve özellikle Chicken Tikka adlı yemeği hazırlamakta iddialı olduğumu söyleyebilirim. Hobi olarak çeşitli müzik enstrümanlarını çalmayı öğreniyorum.

Kendini nasıl tanımlıyor? Disiplinli.~ BURAK ÇELİK


Yaş 21.

Modellikten oyunculuğa geçişi: Karagül dizisinin ilk bölümü yayınlanırken Best Model of the World yarışmasındaydım. Birinci seçilmiş olmanın mutluluğunun yanı sıra ilk bölümü televizyonda izleyememenin burukluğunu yaşamıştım.

Şu anda hangi dizide oynuyor? Karagül dizisinde Serdar karakterini canlandırıyorum.

Oyunculukla ilgili neler yapıyor? Bu konuda eğitim almaya devam ediyorum. Dolunay Soysert, Ümit Çırak ve Ayşegül Aydın'dan ders aldım.

İdolleri kimler? Bradley Cooper ve Al Pacino.

Boş vakitlerini nasıl değerlendiriyor? Vaktim olduğunda köpeklerimle zaman geçiriyorum. Tam bir spor tutkunuyum; her türlü spora ilgi duyarım ve sıklıkla spor salonuna giderim.

Karakterinin en belirgin özelliği nedir? Samimiyete ve dostluğa çok önem veririm.

Nasıl bir giyim stili var? Modayı herkes kadar takip ediyorum. Rahat ve spor giyinmeyi severim. En beğendiğim markalar, Zanotti ve Comme des Garçons.~ BARIŞ ALPAYKUT


Yaş 27.Nasıl bir eğitim aldı? Halen İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisiyim. Uzun süredir Çetin Sarıkartal'dan oyunculuk dersleri alıyorum.

Onu hangi dizilerde izledik? Geçen sezon Kurt Seyit ve Şura dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ'un canlandırdığı Kurt Seyit'in erkek kardeşi Osman rolündeydim. Osman karakteri diziye ölerek veda etti. Sonrasında Medcezir dizisinin kadrosuna Uzay karakteriyle sezon final bölümünde dahil oldum.

En beğendiği oyuncular kimler? Liam Neeson, Neil Patrick Harris ve Matthew McConaughey.

Boş zamanlarında ne yapıyor? Evde kendi kendime sesli tiyatro oyunları oynuyor, farklı karakterleri seslendirme çalışmaları yapıyorum.

Aşkı nasıl tanımlıyor? Ben seni, sen beni sevmesen de severim. Aşk bir paradokstur.

En büyük aşk hatası? Seneler geçer, hayatlar değişir, biten bitmiştir. Artık farklı yaşantılara sahipsinizdir. Ama yıllar geçmesine rağmen onu düşünürken hâlâ etkilenirsiniz. Bir gün yolda karşılaşır ve aynı duyguyu hâlâ yaşadığınızı fark edersiniz. Hiç başlamamış olmasını dilersiniz.~ İSMAİL EGE ŞAŞMAZ


Yaş 21.Nasıl bir eğitim aldı? Manisa Belediye Konservatuvarı'nda okudum fakat yarım bıraktım ve İstanbul'a geldim. Güneşi Beklerken dizisinin çekimleri sırasında çalışmaya başladığım oyuncu koçum Ümit Çırak'la eğitimime devam ediyorum.


Spiderman olmak istiyordu Her şey biraz çocukça bir istekle başladı. Manisa'da bir gün okuldan eve dönerken sinemanın kapısında Spiderman filminin afişini gördüm ve bir an donakaldım. Büyülenmiştim. O an “ben de Spiderman olmak istiyorum” dedim içimden. “Nasıl olabilir?” diye düşünürken oyunculuğu denemeye karar verdim.

Onu hangi dizide seyrettik? Güneşi Beklerken ilk dizim oldu. Barış karakterini oynamak benim için çok keyifliydi. Bu sezon yeni bir projede yer almayacağım, çünkü eğitim için Amerika'ya gidiyorum. Daha yolun çok başındayım ve öğreneceğim çok şey var. Bunun için kendimi geliştirmek adına ne gerekiyorsa yapmak istiyorum.

En beğendiği oyuncular kimler? Leonardo DiCaprio ve Marlon Brando.

Boş zamanlarında neler yapıyor? Bol bol spor yapıyorum. Ayrıca şiir yazıyorum fakat şimdilik şiirlerimi profesyonel anlamda değerlendirmeyi düşünmüyorum.

Karakterinin en belirgin özelliği? Hırslı bir insanım. Her yaptığım işin bir öncekinden daha iyi olmasını isterim ve ona göre çalışırım. Haksızlığa gelemem.

En büyük hayali?
Komik ve ulaşılması zor bir hayal gibi gelebilir ama bir gün Spiderman filminde Peter Parker'ı oynamak istiyorum.

Aşkı nasıl tanımlıyor? Gözlerini kapattığında sen karanlıklar içindesin, bense loş bir mum ışığında senin gözlerinle baş başa.

SELİN MİLOŞYAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.