KIM KARDASHIAN’IN GİZEMLİ HASTALIĞI ORTAYA ÇIKTI

Ünlü yıldızın eklem ağrılarının sebebi belli oldu…

‘Keeping Up With the Kardashians’ şovu ile hayatını on seneyi aşkın bir süredir gözler önünde yaşayan Kim Kardashian, kişisel zorlukları konusunda oldukça açık. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bölümde gizemli hastalığını öğrenen Kardashian, uzun bir zamandır eklem ağrıları ile mücadele ediyor ve sonunda buna neyin sebep olduğunu öğrendi. 

Şovun 17. sezonunda lupus antikorları testinde pozitif çıkan Kardashian, kronik eklem ağrılarının nedenini öğrendi. Lupus, vücuda ve sağlığa zarar veren bir otoimmün hastalığı. 15 Eylül’de yayınlanan bölümde aslında lupus olmadığı belirtilen Kardashian’ın sedef hastalığı sonucunda oluşan psoriatik artriti olduğu doğrulandı.

“Öncelikle lupus olduğuna dair bir bulgu yok, olsa bunu testlerde görürdük” diyen doktor, “Lupus veya romatoid artiritin yok. Bu nedenle rahatlayabilirsin. Muhtemelen psoriatik artriti var çünkü sedef hastalığı gelip giden bir şey. Bunun ile ilgili bir şey göremiyorum,” diye ekleyerek ünlü yıldızı rahatlattı. 


Haber sonrasında oldukça sevinen Kim Kardashian, “Sadece psoriatik artiriti olduğu için çok rahatladım. Ağrı ve acı zaman zaman gelip gidecek ama bununla mücadele edebilirim bu beni durduramaz,” dedi. Yakın zamanda yaptığı röportajlarda artiriti rahatsızlığını ilaçlar ile tedavi etmeye çalıştığını anlatan Kardashian, lupus testlerinin sonuçlarından korktuğunu söylemişti. “Daha önce bu tarz insanlardan biri olacağımı düşünmemiştim ama ben ne olduğunu anlayamadan kafamın içinde olabilecek en kötü senaryoyu düşünüp, ne olacağını ve hayatı nasıl yaşayacağımı sorgulamaya başladım. Az bir zaman için olsa bile biraz depresyona girebiliyorsunuz. Kendimi bu durumdan çıkarabildim ama böyle bir şeyi geçirmek gerçekten çok korkutucuydu,” diyen Kardashian, hastalığının düşündüğü kadar kötü olmadığını belirtti.