MARIAH CAREY ÇOK BÜYÜK BİR SIRRINI AÇIKLADI

Ünlü şarkıcı ruh salığı ile ilgili problemleri olduğunu söyledi…

Son günlerde otel reklamı ile anılan şarkıcı Mariah Carey, People dergisine verdiği röportajda daha önce hiç açıklamadığı birşeyi paylaştı. Senelerdir bipolar bozukluğu ile mücadele verdiğini söyleyen Carey, 2001’de fiziksel ve mental bir yıkım yaşadığı dönemde hastaneye kaldırılınca kesin bir teşhis konduğunu söyledi.

Son on yedi senedir bunun gerçek olduğuna inanmaz istemeyen şarkıcı, uzun bir süre bu sıkıntısını inkar ettiğini belirtti. Sürekli birisinin kendisini ifşa edeceğinden korktuğu için kimseyle konuşamayan Carey, artık bu yükü tek başına taşıyamayıp tedavi olmaya karar verdiğini söylüyor. Son birkaç senedir tedavi gören Carey, çok zor bir süreçten geçse de, “İlaç tedavisi oldukça iyi bir yönde ilerliyor. Kendimi yorgun ve tembel hissetmiyorum. Dengeyi bulmak en önemli şeylerden biri,”  dedi.

Bipolar bozukluğu olan kişiler sürekli mod değişikliği yaşayabilir. Bir uçtan diğer uca geçebilen duygu durumları ile depresyon belirtileri gösterebilen bipolar bozukluğunun birçok türü bulunuyor. Mariah Carey, “Uzun bir süre uyku bozukluğum vardı. Bunun sebebinin sıkıntımdan kaynaklandığını anladım. Depresif zamanlarımda çok düşük enerjim oluyordu ve kendimi sürekli mutsuz ve yalnız hissediyordum,” dedi. Bu sıkıntısını dünya ile paylaşan Carey, kendi gibi bipolar bozukluğu olan hayranlarına yardım almalarının ve tedavi görmelerinin en doğru ve sağlıklı seçim olduğunu gösteriyor..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.