ASTROLOJİDE HAREKETLİ BİR GÜN: VENÜS RETROSU BAŞLIYOR, MARS BALIK BURCUNA İLERLİYOR

13 Mayıs’ta başlayan Venüs retrosu 25 Haziran’a kadar sürecek. Mars ise 28 Haziran’a kadar Balık burcunda. Gelin astrolojik etkilerine birlikte bakalım.

Bugün başlayan Venüs retrosu İkizler burcunda gerçekleşecek. Bu retroda Venüs’ün temsil ettiği konular olan aşk, para ve güzellikte ikili durumları dikkate alarak temkinli davranmamız gerekebilir.

Venüs retrosu eski eşleri, sevgilileri, ortakları veya arkadaşları geri getirebilir. İlişkimize bir şans verelim, yeniden değerlendirelim gibi bir durum yaratabilir. Eski günler yad edilebilir, anılabilir, bolca sohbet, konuşma gerçekleşebilir. Ancak Venüs retrosu tekinsiz bir sürece işaret ediyor, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla, sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilir. Onca konuşma ve sohbetin ardından bir anda alevlenen aşk yeniden sönebilir. Bu açıdan Venüs retrosu zamanı evlilikler açısından çok da uygun ve elverişli bir dönem olarak görülmez.

Retro boyunca maddi konular ve harcamalarla ilgili olarak da tedbirli, temkinli davranmak gerekebilir. Venüs retrosunda bir diğer dikkat edilmesi gereken durum da estetik ve kozmetik konularla ilgili. Güzellik gezegeni Venüs’ün retro yaptığı dönemlerde aşırı bir güzelleşme beklemek pek yerinde olmayabilir.

Venüs retrosuyla birlikte Mars da Balık burcuna ilerliyor ve 28 Haziran’a kadar bu burçta kalacak. Bu bir buçuk aylık dönemde ateşli kızıl gezegen Mars bir su burcu olan Balık’ta ve bu ıslak ve kaygan zeminde epeyce zorlanabilir, ateşini oldukça kaybedebilir. Bazen yanan bazen sönen garip bir hal içinde olabilir. Astrolojik anlamda tepkilerimizi, aksiyon alma şeklimizi ve enerjimizi gösteren Mars’ın bu durumu hızla başlayan şeylerin, verilen tepkilerin ya da atılan adımların değişik haller almasına neden olabilir.

Dolayısıyla bu süreç, herhangi bir aksiyon alırken veya girişimde bulunurken çok daha dikkat etmemiz gereken bir dönem olabilir. Bu dönemde kontrol dışı gelişmelere, bu gelişmeler karşısında atacağımız adımlara özen göstermeliyiz.  


13 Mayıs günlük burç yorumları için tıklayın. 

Tarot falı için tıklayın.