ATEŞ BURÇLARI VE ÖZELLİKLERİ

Ateş elementinin burçları olan Koç, Aslan ve Yay hakkında merak edilenler...

Demet Yavuzyiğit DEMET YAVUZYİĞİT 19 Şubat 2023
ATEŞ BURÇLARI VE ÖZELLİKLERİ

Zodyak yani burçlar kuşağı, bir ateş elementi burcu olan Koç burcu ile başlar. Dolayısıyla ateş elementi aslında güvenle bir şeylerin başlaması ile çok ilgilidir. Kendine güven, hırs, risk alabilmek, kendini ifade edebilmek, ateş elementi burcunun en temel özelliklerindendir. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay burçlarıdır.Ateş elementi burçları, fazla risk alabilirler ve aşırılıklara kolay kaçabilirler. Egoizm ve bencillik görülebilir. Pozitif yönleriyle motivasyonları her zaman yüksektir. Kendini ifade becerileri güçlüdür. Başkalarının onları harekete geçirmesini beklemezler çünkü ateş elementi eril yani etkin bir burçtur. Kafalarına koydukları şeyle ilgili olarak harekete geçmeleri zor olmayacaktır.

Heyecanları her daim yüksek olacaktır ve girdikleri ortamın enerjisini de yükseltebilirler. Hırsları onları bulundukları ortamda ileri pozisyonlara taşıyabilir. Kendilerine olan güvenleri sayesinde hem kendilerini göstermek konusunda yeteneklidirler hem de ele aldıkları bir işi başarılı bir şekilde tamamlamak konusunda da zorlanmayacaklardır.


Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir? 

Koç burcu, ateş elementinin öncü nitelikteki eril burcudur. Hareketli, aktif, çocuksu, bir şeyleri başlatma enerjisi oldukça yüksek, kendine güvenli bir yapıları vardır. "Ben" kelimesi onları en iyi tanımlayan kelimedir. Kendilerine odaklı bir yapıları vardır. Önce kendi istekleri ve ihtiyaçları gelir.

Coşkulu ve heyecanlı yapıları nedeniyle her işe oldukça hevesli bir şekilde başlayabilirler. Öncü bir burç olmaları nedeniyle tam bir girişimcidirler ancak zaman zaman başlattıkları eylemin devamını getirmek konusunda atıl kalabilirler. Enerjik yapıları nedeniyle kolay yorulmazlar ancak kolay sıkılabilirler. Dikkatlerini uzun süre aynı konuda ya da kişide toplamaları biraz zor olacaktır. İlgileri çabuk dağılabilir. İlişkide olduğu kişinin, Koç burcunun ilgisinin dağılmaması için aktif şekilde değişiklikler yapması gerekebilir. Sağlık anlamında baş ve yüz bölgeleriyle ilgili rahatsızlıklar yaşamaya elverişli bir yapıları vardır.


Aslan Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu, ateş elementinin sabit nitelikteki eril burcudur. Dinamik, yönetme becerileri kuvvetli, sahnede olmak isteyen, kendini ön planda tutmak isteyen bir yapıdadır. İyimser yapıları çok kuvvetlidir. Bulundukları ortamın enerjisini yükseltebilen, neşeli, pozitif taraflarıyla bilinen kişilerdir.

Yönetmek isterler, bu nedenle de basit görevler onları mutlu etmeyecektir. Ya kendi işlerini yapmalı ya da bulundukları alanda yönetici konumunda olmaları gerekir. Dürüst bir kişilik yapıları vardır. Gölge yönüyle fazla egoist bir tavır alabilirler. Risk almaya yatkın bir yapıları vardır. Bu nedenle de kolaylıkla kendilerini bir iddia içerisinde bulabilirler. Çocuksu yapıları ile kolaylıkla çocukla çocuk olabilirler. Sağlık olarak kalp ve sırt bölgeleri hassastır.


Yay Burcunun Özellikleri Nelerdir ?

Yay 
burcu, ateş elementinin değişken nitelikteki eril burcudur. Hevesli, öğrenmeye istekli, kaşif ruhlu, iyimser ve özgürlüklerine düşkün yapıları vardır. Renkli kişilikleri sayesinde kendilerini kolaylıkla ön plana çıkarabilirler. Keşfetmek isterler. Özellikle yabancı ülkeleri, yerleri gezmek, görmek isterler. Hayatı tanıma araçları geziyorum ve öğreniyorumdur.

Yüksek öğrenim konularında ilerleyebilirler. Akademisyenlik gibi alanlarda uzmanlaşabilirler. Hareketlidirler. Değişken bir burç olmaları sebebiyle, içinde bulundukları şartları beğenmediklerinde kolaylıkla değiştirebilirler. Bir konuda takılı kalmaları çok mümkün değildir. Gölge yönüyle fazla fanatik olma eğilimi gösterebilirler. Abartılı tavırları olabilir. Sorumluluk almak konusunda zayıftırlar. Bir yere bağlı kalmakta zorlanırlar. Sağlık olarak kalçalar ve uyluklara dikkat etmeleri gerekir. 


Su Burçları: Su Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Hava Burçları: Hava Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Toprak Burçları: Toprak Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.