Su Burçları: Su Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Astrolojide burçlar dört farklı elemente ayrılır: Ateş, toprak, hava ve su. Peki Su burçları özellikleri nelerdir? İşte Su burçlarına dair merak edilenler

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Aralık 2023
Su Burçları: Su Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Su altında durdunuz mu hiç? İşte Yengeç, Akrep veya Balık yoğun bir duygu hissettiğinde bunun gibi bir şey oluyor. 12 burç işareti dört gruba ayrılıyorr: ateş, toprak, hava ve su. Burada, su burçlarının derinliklerine dalıyoruz.Üç su burcu ( Yengeç, Akrep ve Balık) hassas ve duygusal olmalarıyla bilinir. Son kullanma tarihleri geçmiş insanlara ve eşyalara tutunma eğilimindedirler; duyguları her zaman okyanus dalgaları gibi akıp gider. Aslında bazı insanlar gözyaşları nedeniyle onlara su burcu denildiğini söyleyerek şaka yapmayı severler. Ancak tüm su burçları duygularını kollarında taşımaz (Akrep). Yüzeyde taş gibi durduklarında bile, her şeyi derinlemesine hissettiklerine güvenebilirsiniz.

Ancak su burçları güçlü duygulardan çok daha fazlasıyla ilgilidir! Bu burçlar, aynı zamanda yoğun rüyalar, vizyonlar ve neredeyse bir psişik güç olan çok güçlü bir sezgiye sahiptir. Eğer tarot okuma konusunda tuhaf derecede iyi bir arkadaşınız varsa veya astrolojiye fazlasıyla ilgi gösteriyorsa, büyük olasılıkla bir su burcu olabilir. Bu üç burç, gerçekleşmeden önce olayları görebilir.

Su burçları sanatsal ruhlara sahiptir. Bilinçli olarak hüzünlü müzik veya filmleri tercih edebilirler (hatta yapabilirler) ve muhtemelen odalarında çocukluk fotoğrafları çerçevelenmiştir. Duygusal ve yaratıcı olan bu burçlar, karar verirken kalplerine ve içgüdülerine güvenirler. Aynı zamanda sürekli güven ararlar, çünkü sevdikleri ve kendilerini korumaya önem verirler. Kendilerini önemsememe pahasına olsun, sevdikleri için ellerinden geleni yaparlar. Aslında, su burçları genellikle zodyak içinde en sadık olanlar arasında yer alırlar.

Hava işaretlerinin aksine, su işaretleri sosyal olarak biraz çekingen olma eğilimindedir. Arkadaşlıkları söz konusu olduğunda nicelikten çok niteliğe değer verirler ve büyük bir tanıdık çevresi yerine birkaç yakın arkadaşa sahip olmaları muhtemeldir. Dışadönüklerden ziyade içedönük olma olasılıkları daha yüksektir; etrafınıza gerçekten açılmadan önce onların güvenini kazanmanız gerekir.

Astrolojide, aynı elementteki burçlar birbirinden her zaman dört burç uzakta olurlar. Bu konum astrologlar tarafından "trine" olarak adlandırılır. Su burçları için Yengeç zodyakın 4. burcu, Akrep 8. burcu ve Balık zodyakın 12. ve son burcudur. Bu, su burçlarının genellikle diğer su burçları ile iyi anlaştığı anlamına gelir, arkadaşlar, sevgililer, aile üyeleri veya hatta iş arkadaşları olarak. Birbirlerini anlarlar.

Zodyak burçlarını bir mevsimin başında (öncü burçlar), ortasında (sabit burçlar) veya sonunda (değişken burçlar) olup olmamalarına göre sınıflandırır ve kişilik özellikleriyle ilgili başka bir gruplandırmayı içerir. Yengeç öncü bir burçtur, Akrep sabit bir burçtur ve Balık değişken bir burçtur.

İşte 3 su burcu hakkında bilmeniz gerekenler...


Yengeç

Yengeç, öncü bir burçtur, bu da onların kararlı bir eylem alabilme ve hayallerini hızla gerçekleştirebilme yeteneğine sahip olduğu anlamına gelir. Zodyak'ın sağlayıcıları olarak bilinirler - sevdiklerini hem geçim sağlayıcıları hem de bakıcıları olarak korurlar. Hastalandığınızda size tavuksuyu çorbası sipariş eden veya evde güvende olduğunuzdan emin olmak için size mesaj atan arkadaştırlar. Aynı zamanda genellikle evde vakit geçirmeyi tercih ederler; geceleri dışarı çıkıp dans etmek yerine, favori filmlerini tekrar izlemeyi tercih ederler.

Yengeç, yengeci temsil eder ve yengeçlerin okyanus ile kıyı arasında gezinebilme yeteneği gibi, Yengeçler duygusal ve malî dünyalar arasında var olabilirler. Güzel şeylere sahip olmayı değerli bulsalar da, hayattaki gerçekten önemli şeyin aileleri, en iyi arkadaşları ve partnerleri gibi yakın ilişkiler olduğunu bilirler. Ve bir yengeç gibi, evlerine özel bir özen gösterirler ve özellikle orada rahat hissederler. Sevimli dekoratif yastıkları ve en rahat koltukları vardır. Ayrıca genellikle nostaljiktirler, bu yüzden çocukluk fotoğraflarını veya çocukken en sevdikleri film posterini görürseniz şaşırmayın. Sütyenini çıkardıktan sonra bir Yengeç burcunu evden çıkarmada iyi şanslar! Ah, bir kez Yengeç burcunun pençelerine yakalandınız mı, sonsuza kadar onun pençesinde kalmayı bekleyebilirsiniz. Eğer bir durum ya da kişi onları rahatlatıyorsa ona tüm gücüyle tutunurlar.


Akrep

Akrep, zodyağın tek sabit su burcudur. Tutkulu doğaları nedeniyle genellikle bir ateş burcuyla karıştırılırlar ve yönetici gezegen Mars'ı ateş burcu Koç ile paylaşırlar. Derin ve yoğun duygulara sahip olmalarına rağmen, Balık ve Yengeç'ten daha korumacı olma eğilimindedirler ve ilk buluşmanızda soğuk veya hatta tehditkar gelebilirler.

Ancak Akrep'in yoğun enerjisi, sezgilerinin gerisinde gelir. Başlangıçta korunaklı görünseler de, onların derin duygulara sahip olduklarından emin olabilirsiniz. Bir Akrep'i daha iyi tanıdıkça, su burcu özelliklerini daha iyi anlayacaksınız. Akrepler, öncelikle mantık ve akıl ötesinde, içgüdülerine güvenirler. Duyguları hararetli ve yüksektir, bu da onların hislerini kapatamamalarına neden olur. Bir Akrep'i incitirseniz, zehirli ve zararlı iğneleri ortaya çıkabilir, bu dönüşümsel burcu ihanet etmeye cüret ederseniz hazır olun. Ancak bir Akrep'i kendinize çektikten sonra size ömür boyu sadık olacaklardır... Bu burca ihanet etmeye cesaret ederseniz, akrebin zehirli iğneleri ortaya çıkacağından; bir Akrep'i incittiğinizde sokulmaya hazır olun. Ama bir kez bir Akrep köşenizde olduğunda, ömür boyu sadık kalacaklardır. Ama onları ters köşe yaparsanız dikkatli olun!


Balık

Mistiklik ve hayalperestlik, nazik değişken bir su burcu Balık'ın kalbini sarar. Duyguları hızla değişir ve kalıcı bir karar vermesi uzun zaman alabilir. Balık'ın hayal gücü kuvvetlidir ve hayal kurmaya eğilimlidir, sanki bir peri masalındaymış gibi yaşarlar.Bu onların suçu değil; onları hayaller ve illüzyonlar gezegeni Neptün tarafından yönetiliyorlar ve bu da onların kafaları bulutların arasındaymış gibi yaşamalarını sağlıyor. Ancak bir Balık'ı hafife almayın! Bir kez nihayet bir duygu veya fikre bağlandıklarında, kolayca onları aşağı çeken bağlarından uzaklaşabilirler.


Zodyak'ın son burcu olarak, biraz "yaşlı ruh" gibidirler ve paylaşacak bilgileri vardır. Balıklar, aynı zamanda zodyakın psikologları ve yaratıcıları olarak bilinir. Sanatlarını kullanarak istedikleri dünyayı yaratırlar; hatta sadece kendi başlarında var olan bir dünya bile olsa. Tavsiye için her zaman bir Balık'a danışmak istersiniz!


Hava Burçları: Hava Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Ateş Burçları: Ateş Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Toprak Burçları: Toprak Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.