Hava Burçları: Hava Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Hava grubu burçları nelerdir? Bu makalede bu sorunun yanıtına bakıyoruz... Hava elementinin burçları olan İkizler, Terazi ve Kova hakkında merak edilenler...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Aralık 2023
Hava Burçları: Hava Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Astrolojide, 12 burcu kategorize eden ve tanımlayan dört element bulunmaktadır: ateş, su, toprak ve hava. Burada, hava elementinin burçlarından bahsedeceğiz. Üç hava burcu İkizler, Terazi ve Kova'dır (Su burçları Yengeç, Akrep ve Balık; ateş burçları ise Koç, Aslan ve Yay'dır).Hava burçlarının kişilik özellikleri

Hava burçları, zodyakın düşünürleri, iletişimcileri ve eylemcileridir. Analiz eder, sentez yapar ve derinlemesine incelerler. Hayatları boyunca esip geçerler, hiç durup nefes almazlar. "Yaşa ve yaşat" zihniyetine sahiptirler ve zekaları, karar vermelerine kolaylık sağlar. Bu zeki tipler, zihinleriyle öncülük ederler (mesela su burçları gibi, kalpleri/duygularıyla değil).

Hava burçları toplumun liderleri olabilirler. Duygularla karıştırılmadan olayları entelektüel bir perspektiften görebilme yetenekleri vardır. Soğuk veya duygusuz gibi görünebilirler, ancak kesinlikle duyguları vardır (sadece onları göğüslerine koymak yerine özel tutmayı tercih ederler). Onları kazanmalısınız; sadece en güvendikleri sevdiklerini içeri alırlar. Hava burçları, fikirler, başarılar ve doğru bilgiyle ilgilenirler. Her zaman detaylara odaklıdırlar; evet, bu, her yazım hatasını görecekleri anlamına gelir. Parlak bir fikir bulup onu uygulamak istiyorsanız, bir hava burcunu arayın.

Aynı zamanda son derece sosyal olduklarını söylemeyi unuttuk mu? Hava burçları, herhangi bir partiye nasıl başlanacağını bilir! Herkesle anlaşabilirler; sosyal gruplarına dahil olmayanlar dahil. Hava burçları, hem küçük sohbetleri hem de derin konuşmaları ustalıkla yaparlar ve esprilerini kullanarak sıkışık anlardan kurtulmayı bilirler. Espri yetenekleri ve çekici doğası, herhangi bir sosyal toplantıda başarılı olmalarını sağlar. Sosyal bir kelebek düşündüğünüzde, muhtemelen bir hava burcunu düşünüyorsunuzdur. Temel olarak, herkesin en iyi arkadaşı olmak istediği insanlardır.

Hava burçları, zodyakın en bağışlayıcı burçlarıdır; davranış bozukluğu ile sadece açıkça kötü niyet arasındaki farkı anlarlar ve güçlü duygusal anlarda insanların başkalarına zarar verebileceğini anlarlar.

Sakin havaları, onlara dramayı yönetme konusunda yardımcı olur. Çoğunlukla adil fikirli olmalarına rağmen, perspektif yetenekleri, diğer unsurlardan daha soğuk kalabilecekleri ve örneğin duygusal bir su burcuyla karşılaştırıldığında uzak görünebilecekleri anlamına gelir.

Elementler her zaman birbirinden dört burç uzakta olurlar: Hava burçları için İkizler zodyakın üçüncü burcu, Terazi altıncı burcu ve Kova dokuzuncu burcudur. Bu ayrım derecesine astrologlar "trine" adını verir ve özellikle uyumlu olarak kabul edilir. Temel olarak, bu trine iyi enerjiler getirir ve hava burçlarının diğer hava burçları ile, arkadaşlar, partnerler, aile üyeleri veya hatta iş arkadaşları olarak iyi geçinme eğiliminde oldukları anlamına gelir.

Hava burçları, ateş burçlarıyla da uyumlu bir enerjiye sahiptir ( Koç, Aslan ve Yay). Bu ikisi "uyumlu elementler" olarak adlandırılır, ki bu temelde farklı olsalar da, birbirleri için doğal bir uyum içindedirler. Bir düşünün; hava, yangını daha parlak alevlerle ateşler... (Ancak hava ve su burçları ya da hava ve toprak burçları? Pek iyi bir uyum değildir.)


İkizler

Uyumlu, meraklı ve açık fikirli İkizler, bir mevsimin sonunda (bu durumda ilkbahar) geldiği için değişken bir hava burcu olarak kabul edilir ve esnek olduğu bilinir. Bu konuşkan burç, durumları uzaktan anlama yeteneğine sahiptir, bu da onlara kolay karar vermelerinde yardımcı olur. İkizler'e göre düşünmek veya davranmak için doğru veya yanlış bir yol yoktur.İkizler'i temsil eden ikiz sembolüyle, İkizler yaşamdaki akıcılığı benimser ve ikiliklerinin doğasından dolayı bir durumun tüm yönlerini anlamaya çalışırlar. Onlar önemli haberleri, gerçeği ve dedikoduyu paylaşanlardır. Eleştirenler onların ikiyüzlü olduğunu söyleyebilir; ancak değişken burçlar olarak, aslında sadece sosyal olarak esnek ve bir sosyal gruptan diğerine nasıl geçileceğini bilirler. Ayrıca, her şeyi fazla ciddiye almazlar, bu yüzden bir İkizler'in söylediği bir şey üzerine bir tartışma başlatmadan önce iki kez düşünmek iyi olabilir (belki de ciddiye almamışlardır bile)...


Terazi

Terazi, bir mevsimin başında (sonbahar) geldiği için öncü bir hava burcu olarak kabul edilir ve lider olma özelliğiyle tanınır. Entelektüel Teraziler, sanatı ve toplumu eleştirirken dünyayı şekillendirmeye yardımcı olurlar. Ve söylentiler doğrudur; zodyakın flörtözleri onlar... Ayrıca ilişkilerin burcu ve her zaman birine ilgi duyuyorlardır. Ve muhtemelen birisi de onlara ilgi duyuyordur; çünkü Venüs tarafından yönetiliyorlar, bu da onların güzellik ve zevkle ilgili her şeye doğal olarak duyarlı olduğu anlamına gelir.

Terazi burcu olarak, Teraziler dengeyle ilgili her şeyi kucaklar. Adil kararlar vermeleriyle tanınırlar, ancak her iki tarafı anlayabildikleri için seçim yapmaları genellikle uzun sürer. Bu yüzden kararsız olabilirler ve genellikle başkalarından tavsiye alırlar. Sadece emin olmak istiyorlar ki doğru kararı verdiklerinden emin olsunlar...


Kova

Sadık ve kararlı Kova, ortasında bulunduğu bir mevsimde (kış) yer aldığı için sabit bir hava burcu olarak kabul edilir ve inatçı olarak bilinir. Bilgiyi dünyaya verdiği için su taşıyıcısı tarafından temsil edilir. Kovalar, zodyakın insani tarafıdır ve kolektife hitap ederler. Diğer hava burçlarından daha derin ve yavaş bir tempoda olayları, ilişkileri ve haberleri işlerler çünkü büyük resme odaklanırlar. Öğrendikleri bilgilerin toplumun evrimine nasıl yardımcı olabileceğini görmeye çalışırlar.

Kova, bazen zodyaktaki "garip" veya "uzaylı" olarak adlandırılır çünkü kendi ritimlerine göre hareket ederler. Genellikle, oldukça dahice olan kutunun dışında fikirlerle gelen yenilikçi, benzersiz düşünürlerdir. Su taşıyıcısı her zaman gelecekte yaşar...


Su Burçları: Su Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Ateş Burçları: Ateş Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?

Toprak Burçları: Toprak Grubu Burçları ve Özellikleri Nelerdir?


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.