HAZİRAN ASTROLOJİSİ: TUTULMA ZAMANI

Haziran ayı Ay ve Güneş tutulmalarıyla dikkat çekici bir ay. 5 Haziran’da Yay burcunda Ay tutulması, 21 Haziran’da da Yengeç burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Retroların ardından Haziran’da bu kez tutulmalarla karşı karşıyayız. Gerek Ay gerek Güneş tutulmaları önemli zamanlara işaret etmeleri açısından dikkat çekicidir. Öncelikle 5 Haziran’da Yay burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor. Ay duygusal dünyamızın, ev ve aile yaşantımızın aynasıdır. Dolayısıyla bu alanda yaşayacağımız duygusal birikimler, ağırlıklar, yükler, sorumluluklar tutulmayla birlikte ortaya çıkabilir. Bu tutulmanın Mars’a sert bir açısı var, dolayısıyla duygularımızı kontrol etmek zor olabilir, ani parlama, kızgınlık ve öfkeye bu tutulma altında biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor. Mars duygusal kaosu özellikle de kendi içimizde yaşayacağımız dalgalanmayı çok rahat bir şekilde tetikleyebilir. Bu tutulmanın bir diğer yansımasında retro Venüs’ü görüyoruz. Bu da dalgalı ilişki, aşk ve para durumlarının duygusal tereddütlere, yanılsamalara, aldanmalara sürükleme potansiyeline dikkat çekiyor. Çift taraflı düşünmeyi, madalyonun iki yüzü olduğunu dikkate almayı unutmamalıyız. Tutulma eski ilişkilerin gölgelerini de üzerimize getirebilir. Eski eş, aşk, sevgili gerek fiziksel gerek ruhsal açıdan duygularımızı karıştırabilir. Aşırı koruyucu, merhametli, şefkatli olmamaya dikkat etmeliyiz, kendimizden çok kolay ödün verebileceğimiz bir dönemden geçiyoruz zira.

Bir diğer tutulma da Güneş tutulması ve 21 Haziran sabahında Yengeç burcunun 0 derecesinde gerçekleşecek. 0 derecede gerçekleşen tutulmalar gerçekten uzun orta veya kısa vadede önemli etkiler taşıyan, köklü etkiler getirebilir. Üstelik bu tutulmanın hiçbir gezegene açı yapmıyor olması da oldukça dikkat çekici görünmekte. Safkan Yengeç burcunun özelliklerini ve onun yöneticisi olan Ay’ın tüm temsil ettiklerini katıksız ve güçlü bir şekilde yaşayabilir. Yengeç teması da ev, aile, yuva konularıyla ilgili. Dolayısıyla bu tutulma mekan değişikliği, taşınma, anne ve aileyle ilgili meseleleri, konuları apaçık önümüze koyarken tüm bu konularla ilgili yenilikleri, yeni başlangıçları beraberinde getirebilir. Annelik, beslenme, besleme ve diyet bu tutulmanın başlıca mevzuları olabilir ve bunlarla ilgili yeni yaklaşımlar söz konusu olabilir.

 Ayın bir diğer dikkat çekici olayı ise 18 Haziran’da başlayan Merkür retrosu ki bu retro aile içi iletişimde aksaklıkları, kopuklukları, yanlış algı ve anlamaları beraberinde getirecek gibi görünmekte. Duygularımızı ifade etmemiz de eskisi kadar kolay olmayabilir. 25 Haziran’da Venüs retrosu bitiyor, yavaş yavaş ilişkilerde durulma söz konusu olabilir. Ama Venüs hâlâ İkizler’de Temmuz ortalarına kadar biraz daha sabır. 28 Haziran’da ise yıl sonuna kadar sürecek olan Mars Koç transiti başlıyor. Girişimci, atılgan, cesur yönlerimizle yüzleştirecek ve yılın geri kalanında etkili olacak bu geçişte özellikle baş, kafa yaralanma ve rahatsızlıklarına karşı tedbirli olmamız gerekebilir. Mars’ın retro yapacağı 9 Eylül-13 Kasım dönemi hariç, bu enerjik transit pek çok işimizi çabuk ve hızlı halletmemizi sağlarken aşırı tez canlı ve girgin davranabiliriz, sadece riskleri ve olası tehlikeleri iyi değerlendirmeyi unutmayalım.

Burcunuzun aylık yorumlarını https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinde bulabilirsiniz.Tarot falı meraklılarını böyle alalım!


Hangi burç nasıl ilan-ı aşk eder?