MAYIS ASTROLOJİSİ: DOLU DOLU BİR AY BİZİ BEKLİYOR

Güneş’in Boğa burcunda ilerlediği Mayıs ayı ağır bir tempoda başlasa da Venüs, Satürn ve Jüpiter retrolarıyla ve Güneş’in İkizler burcuna ilerlemesiyle giderek değişebilir.

Güneş’in Boğa burcunda ilerlediği Mayıs ayı ağır bir tempoda başlasa Venüs, Satürn ve Jüpiter retrolarıyla ve Güneş’in İkizler burcuna ilerlemesiyle giderek değişebilir.

Güneş Boğa burcunda ilerlerken Mayıs ayına toprakla ilgili maddi konuların ağırlığında giriş yapıyoruz. İş ve para konuları ayın 20’sine kadar oldukça baskın olurken Uranüs’ü yanına alan Güneş sürpriz gelişmeleri beraberinde getirebilir. 7 Mayıs’taki dolunay ortak maddi konular, ortak iş ve girişimler açısından ilgi çeken, uyandıran bir dolunay olabilir. Ortaklaşa yapabileceklerimizi bize hatırlatabilir. Jüpiter bir diğer toprak burcu Oğlak’ta ilerlerken 14 Mayıs’ta geri harekete başlıyor. 13 Eylül’e kadar süren Jüpiter retrosunda gerçekçi olmak, somut dişe dokunur adımlar atmak, yaklaşımlarda bulunmak açısından bizi epeyce zorlayabilir. Bu dönemde hayal kurmak, hayallere kapılmak biraz daha zor olacak gibi görünüyor. Oğlak burcundaki Jüpiter duvarı bu hayallerin karşısına çıkabilir. Realist olmak durumundayız gibi görünüyor hemen her konuda.

Mayıs ayı retrolarla geliyor. Bunların en önemlisi şüphesiz Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs Retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır. Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. İkizler burcundaki bu retroda ise ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Bu ayın belki de en ümit verici gelişmesi 12 Mayıs’ta Merkür’ün güçlü olduğu İkizler burcuna ilerlemesi. Bu geçiş bize parlak bir zihin ve zeka kazandırabilir, eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir. Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem.

13 Mayıs’ta ise Mars Balık burcuna ilerliyor. Mars bu kaygan zeminde epeyce zorlanabilir. Dolayısıyla herhangi bir aksiyon alırken ve girişimde bulunurken ekstra dikkat etmemiz gereken bir buçuk aylık bir süreç işlemeye başlıyor. Bu dönemde kontrolünüz dışı gelişmelere, bu gelişmeler karşısında atacağınız adımlara dikkat etmelisiniz.

20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de, hareketliliğin, görüşmelerin, temas ve bağlantıların artacağı bir dönem başlıyor. Spor ve fiziksel aktivite de artabilir. Merak duygumuzun yükselmesi bize yeni ilgi alanları, eğitim fırsatları getirebilir. 22 Mayıs’taki yeni ay işte tam da böyle bir fırsata işaret ediyor.

Son olarak bu dönemin bir diğer retrosu Satürn’den söz edelim: Satürn retrosu sosyal ilişkiler ve yaşam açısından etkili olabilir. Sosyal çevremizle aramızdaki buzları eritebilir daha ağır ama daha sıcak ilişkiler kurmamızı sağlayabilir.

Burcunuza ilişkin detaylı yorumları https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinde bulabilirsiniz.

Tarot falı merak ettiğiniz soruların cevaplarını veriyor!

Tarot hakkında bilmeniz gerekenler...