YAY BURCUNDA GERÇEKLEŞEN AY TUTULMASINDAN NASIL ETKİLENECEĞİZ?

5 Haziran’da Yay burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor. Ay tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Ay tutulmaları karmik etkiler taşıyan Ay düğümlerinin yanında gerçekleşen dolunaylardır. İkizler burcundaki Güneş ile Yay burcundaki Ay karşı karşıya gelirken Dünya’nın gölgesi Ay’a yansıyor ve Ay'ın rengini değiştiriyor. Kadersel konular yüksek bir duygusal farkındalıkla bir araya gelebilir.

Ay duygusal dünyamızın, ev ve aile yaşantımızın aynasıdır. Ayrıca, anneliğimizi, şefkat, merhamet, vicdan duygularımızı gösterir. Yaşadığımız ev, yuva, yer, mekân konusunda hassasiyetlerimize işaret eder. Ay tutulmasında bu noktada artan, çoğalan duygusal birikimler, ağırlıklar, yükler, sorumluluklar ortaya çıkabilir.

Bu tutulma Balık burcundaki Mars ile sert bir açı kuruyor, dolayısıyla duygularımızı kontrol etmek zor olabilir, ani parlama, kızgınlık ve öfkeye bu tutulma altında biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor. Mars duygusal kaosu özellikle de kendi içimizde yaşayacağımız dalgalanmayı çok rahat bir şekilde tetikleyebilir.

Bu tutulmanın bir diğer görünümünde retro Venüs’ü görüyoruz. Venüs tutulmanın baş aktörlerinden Güneş’in hemen yanı başında yer alıyor. Bu görünüm altında zaten dalgalı ve iniş çıkışlı olan ilişki, aşk ve para durumlarının, duygusal tereddütlere, yanılsamalara, aldanmalara sürükleyebilir. Çift taraflı düşünmeyi, madalyonun iki yüzü olduğunu dikkate almayı unutmamalıyız. Ayrıca bu tutulma eski ilişkilerin gölgelerini de üzerimize getirebilir. Eski eş, aşk, sevgili gerek fiziksel gerek ruhsal açıdan duygularımızı karıştırabilir. Aşırı koruyucu, merhametli, şefkatli olmamaya dikkat etmeliyiz, farkında olmadan kendimizden çok fazla ödün veriyor fazlasıyla fedakarlık yapıyor olabiliriz.

Tutulmanın burcunuza olan etkilerine gelecek olursak:

Koç

Bu karmik tutulma anı keşif, macera duygularınızı tetiklerken seyahat, yolculuk konularını gündeme getirebilir. Hareketle, aktivitelerle, sporla ilgili konularda bazı kararlar alabilirsiniz ancak kendinizi fiziken ve ruhen korumayı ihmal etmeyin.

Boğa

Ortak maddi konularda, eşinizin, ortağınızın iş ve para yaşamıyla ilgili ya da ortak yatırımlarınız ve para konularınızla ilgili farkındalık getiren bir tutulma olabilir. Tutulmayla açı halinde olan Mars’ın getirebileceği karmaşaya dikkat etmelisiniz.

İkizler

Karşıt burcunuzdaki Ay tutulması ilişkilerinize ışık tutuyor. Evlilik, ortaklık konularında bazı farkındalık ve kararlar gündeme gelebilir, gözünüz eşinizin, sevgilinizin üzerinde olabilir. Venüs sizi avantajlı kılarken Mars’ın getirebileceği öfke ve kızgınlığı kontrol etmelisiniz.

Yengeç

Ay tutulması gündelik yaşamınız, rutinleriniz, sağlık, beslenme ve zindelik düzenine etki edecek gibi görünmekte. Bu alanda yaşayabileceğiniz farkındalıklar bazı kararları beraberinde getirebilir. Venüs ruhsal bir dinginlik hali getirirken Mars’ın yaratabileceği problemleri göz ardı etmeyin.

Aslan

Sevdiklerinizle, aşkınız, tutkularınızla ilgili alanda bir Ay tutulması meydana gelirken tutulma bir heyecan fırtınasını kolaylıkla tetikleyebilir. Arkadaşlarınız, dostlarınızdan destek görürken Mars etkisinin getirebileceği duygusal stres ve gerilimi kontrol edebilmelisiniz.

Başak

Ay tutulması ev ve aileyle ilgili konulara ışık tutuyor. Bu tutulmada ev yaşamınızla ilgili konular, aileden kaynaklanan sorunlar mercek altında olabilir. Venüs güçlü duruşunuzu destekliyor ancak ilişkiler noktasında kırılgan olabilirsiniz.

Terazi

Ay tutulmasında eğitim, iletişim, haberleşme ile konularının hemen yanı başınızda getirdiği pek çok olayı, gelişmeyi işaret ediyor. Mars özellikle gündelik yaşamınızın karmaşasını artırırken Venüs büyük resme baktığınızda biraz daha rahatlayabileceğinizi söylüyor.

Akrep

Ay tutulması maddi ve parasal alanınıza ışık tutarken bu noktada bazı kararlar almanızı sağlayabilir. Tasarruf, harcama, bütçe ile ilgili kararlar gündeminizde olabilir. Mars bu dönemde sevdiklerinizden yana gösterdiğiniz özveriye işaret ederken Venüs’ün ortaklıklardan yana destekleyici olduğunu göz ardı etmeyin.

Yay

Bugün burcunuzda önemli bir Ay tutulması meydana gelirken bu tutulma sezgilerinizi ve manevi gücünüzü oldukça yükseltebilir. Ev ve aile konularının sizi epeyce yıpratıp yormuş olabileceği bir dönemden geçerken eşinizden, sevgilinizden, en yakın arkadaşınızdan gördüğünüz, görebileceğiniz desteği unutmayın.

Oğlak

Yay burcunda gerçekleşen Ay tutulması bilinçaltınızda dalgalanmalara neden olabilir ve bunlar rüyalar ve güçlü sezgiler şeklinde ortaya çıkabilir. Kontrolünüz dışı durumlar karşısında algınız yükselirken ardınızda bırakmanız gerekenlere dair bazı kararlar alabilirsiniz.

Kova

Ay tutulması sosyal alanınızı etkileyen bir tutulma olabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili bazı farkındalıklar ve kararlar gündeme gelebilir. Mars bu dönemde kontrolünüz dışında pek çok sorun ve karmaşa yaratırken Venüs’ün aşktan yana destekleyici olduğunu unutmayın.

Balık

Mars etkisiyle oldukça yoğun ve zorlayıcı bir dönemden geçerken meydana gelen bu Ay tutulması hedeflerinize, planlarınıza, görev ve sorumluluklarınıza ışık tutarken bu konularda, iş yaşamınızda, kariyerinizde bazı kararlar alabilirsiniz. Ailenizden destek görebilirsiniz.


Tarot falı meraklılarını böyle alalım!


Hangi burç nasıl ilan-ı aşk eder?