YENGEÇ BURCUNDA MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

18 Haziran’da başlayan Merkür retrosu 12 Temmuz’a kadar devam edecek. Peki merkür retrosu burçları nasıl etkileyecek?

Yengeç burcunda başlayan Merkür retrosunda düşüncelerimizde ağır basan duygusal yanımız iletişimi iyice sarpa sardıracak gibi görünüyor. Kendimizi ifade ederken doğru kelimeleri bulmakta zorlanabiliriz, zira duygularımız baskın çıkabilir. Konuşurken birden ağlamaklı olursak şaşırmayalım. Zira neden bu hale geldiğimizi kendimiz bile anlamakta zorlanabiliriz.

Her Merkür retrosunda olduğu gibi bu retroda da iletişim sorunlarına, anlaşmazlıklara, uyuşmazlıklara dikkat etmeliyiz. Ayrıca alınganlıklar bu Merkür retrosunda işleri iyice zorlaştırabilir. Yengeç öncü bir burç olduğundan bu süreçte söz sahibi olmak isterken kafa karışıklığına, net düşünememeye dikkat etmeliyiz. Sessiz kalınan durumlar ise yanlış anlama ve alınganlıkları iyice tetikleyebilir. Merkür retrosunda sözleşmelere imza atmak biraz daha sorunlu olabilir, gecikme ve ertelemeler, maddelerde hatalar, eksiklikler bu sözleşmelerin yeniden ele alınmasına neden olabilir. 

Yengeç burcunda Merkür retrosunda ev ve aile konularında da iletişim sorunlarına ayrıca dikkat etmeliyiz. Aile içi sorunlarda anlaşmak, uzlaşmak biraz daha zor ve meşakkatli olabilir. Annelerle iletişimde de duygusallıkların ötesinde mantıklı ve akılcı düşünmek zorlaşabilir.

Merkür retrosunun getirdiği haberleşme aksaklıkları da bu dönemde etkili olabilir. Ayrıca sularla ilgili ulaşımı etkileyen problemler özellikle deniz yolu ulaşımında etkili olabilir.

Bu retronun etkilediği bir diğer konu da eğitimle ilgili. Bu süreçte dikkat ve konsantrasyonu toparlamak biraz daha zor olabilir. Duygusal düşünceleri bir kenara bırakıp konuya ve esasına odaklanmak eğitim, ders ve sınav konularında işleri kolaylaştırabilir. Bu süreçte geçmişe ve geçmişte yapılan hatalara da çok takılmamak gerekiyor.

Burcunuza göre retronun etkileri:

Koç 

Ev ve aile konularında ortaya çıkan iletişim problemlerine karşı sabırlı olmalısınız. Geçmişe dair konularda ise takıntılı ve gereksiz yere alıngan olmamaya çalışmalısınız.

Boğa

Haberleşme ve ulaşımla ilgili konular ve sorunlar,  özellikle de deniz yoluyla ise biraz daha temkin gerektirebilir. Yakın çevreyle, komşu ve kardeşlerinizle iletişime dikkat etmelisiniz.

İkizler

Duygusal konular, ev ve aile konuları bu süreçte sizi epeyce uğraştırabilir, hayatınızı yavaşlatabilir. Ayrıca maddi konularda bu süreçte biraz daha dikkatli olmalısınız, özellikle de hesap ve bütçelerle ilgili detayları kaçırmamaya çalışın.

Yengeç

Burcunuzdaki Merkür’ün retrosunda iletişimi kontrol etmek biraz daha zorlaşabilir. Sözleriniz yanlış anlaşılabilir, söz sahibi olsanız dahi karşı taraf bu durumu ve sizi kolay anlamayabilir.

Aslan

Bu süreçte iletişim iyice karmaşık bir hal alabilir. Anlaşma gerektiren ve bekleyen konularda biraz daha akışta kalmanızda fayda var. Ruhsal konularda merakınızı ilerletebilirsiniz.

Başak

Burcunuzun Yıldızı retro yaparken hayat sizin için biraz daha yavaşlayabilir, bu süreçte ev ve aile konularına daha çok ilgi göstermeniz gerekebilir. Sosyal yaşamda arkadaşlarınızla iletişimde alınganlık ve yanlış anlamalara dikkat.

Terazi

Bu Merkür retrosunda özellikle yaşlı ve olgun kimselerle, otorite konumunda kişilerle iletişime dikkat etmelisiniz. Bu süreçte üstlerinizle ve yöneticilerinizle iletişim güçleşirken mesajların yerine zamanında ulaşmamasına dikkat.

Akrep

Merkür retrosunda özellikle uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla iletişimde aksaklıklar doğabilir. Yolculuklar konusunda temkinli davranmalı ve gereken tedbirleri önceden almaya çalışmalısınız.

Yay

Merkür retrosunda ortak maddi konularda, ortak paylaşım konularında ortaya çakabilecek anlaşmazlıklarda orta yolu bulmak biraz daha zor olabilir. Hesap hataları ve ortak bütçeden harcamalar konusunda anlaşmak sıkı konsantrasyon gerektirebilir ve bu da kolay olmayabilir.

Oğlak

Merkür retrosunda karşılıklı iletişimde diyaloglar bu süreçte biraz daha sıkıntılı olabilir. Evlilik ve ortaklıkla ilgili anlaşmazlıklar derin bir duygusallıkla birlikte bu süreçte daha çok ortaya çıkabilir. Karşılıklı empatiye dikkat.

Kova

Merkür retrosunda gündelik yaşamla ilgili konular, çalışma ortamınızda iletişime dar problem ve aksaklıklar bu süreçte çok daha etkili olabilir. Detayları kaçırmamaya özen gösterirken gereksiz kaygılardan da uzak durmalısınız.

Balık

Merkür retrosunda aşkta iletişim zorlaşabilir. Sevgilinizle aranızda karşılıklı duygusallıktan kaynaklanan anlaşmazlıklar işinizi zorlaştırabilir. Ayrıca çocuklarla da iletişim bu süreçte daha fazla sabır gerektirebilir.Tarot falı meraklılarını böyle alalım!


Hangi burç nasıl ilan-ı aşk eder?