Koç Aylık Burç Yorumu

21 Mart - 20 Nisan

1 ağustos, 2020

Aşk, tutku, heyecan dolu bir ay

Her ne kadar Satürn ve Jüpiter geri gidiyorsa da, burcunuzdaki Mars ve buna uyumlu diğer gezegenler sayesinde temponuzun hız kesmediği bir Ağustos ayı sizi bekliyor. Bu sıcak, hareketli tempo kısıtlı, sınırlı geçen günlerin ardından bir miktar yorucu ve ağır gelebilir ancak zaman içinde enerjinizin de yerine gelmesiyle bu tempoya ayak uydurabilirsiniz. Kendinizi son derece sıcak günlerin tam ortasında bulurken aşk, heyecanlar, tutkular tavan yapabilir. Sizi meşgul eden, size keyif veren aktiviteler bulmalısınız. Bunlardan zevk duyabilir ve enerjinizi bu aktivitelere akıtabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay sosyal farkındalık dolunayı, arkadaş ve sosyal çevrenizin değerini, kıymetini size hatırlata bir dolunay olabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs ailenizden göreceğiniz desteğe işaret ediyor, onların tanıştırmasıyla bir ilişkiniz başlayabilir. 19 Ağustos’ta Aslan burcundaki yeni ay sevdiklerinizle ilgili yeni gelişmeleri beraberinde getirebilir. 20’sinde önce Merkür’ün ardından Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle ayaklarınız artık yere basmaya başlayabilir. Gündelik iş ve telaşlarınıza dönebilir, çalışkan, üretken yanınızı yeniden devreye alabilirsiniz.

1 temmuz, 2020

Hedef ve planlara dönüş

Mars’ın burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla oldukça enerjik ve aktif olacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Risk almaktan korkmayabilir, cesur ve gözü pek davranabilirsiniz. 2 Temmuz’dan itibaren Satürn retrosu Oğlak’ta devam ediyor. Bu süreçte yeniden 21 Mart öncesi döneme bir dönüş yaşayabilirsiniz. Otorite konumunda kişilerle ilişkilerinize dikkat etmeli, hedef ve planlarınız noktasında sabırlı ve temkinli davranmalısınız. Tutulma sezonu devam ediyor ve 5 Temmuz’daki Ay tutulması hedeflerinize, planlarınıza göz atmanızı, iş hayatınız, kariyerinizle ilgili yeni farkındalıklarla yeni değerlendirmeleri beraberinde getirebilir. 12 Temmuz’da Merkür retrosu son buluyor. Aile içi iletişim hızlanırken, iş anlaşmaları, sözleşmeler için imza atmaya uygun bir sürece girebilirsiniz. 20 Temmuz’da Yengeç burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Yine ev ve aile konularında başlangıçlar söz konusu olabilir, yeni bir ev, yuva, aileye yeni bir üye katılabilir. 22 Temmuz’da Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte keyifli aktivitelere ve hobilerinize zaman ayırabileceğiniz, bu konularla motive olabileceğiniz bir dönem başlıyor.


1 haziran, 2020

Tutulma mevsimi ve yeni bir ay

Tutulma mevsiminde yepyeni bir ayı karşılarken bu dönemde en çok özen göstermeniz gereken şey dağılmamak, kendinize belli sınırlar koyup bunlara riayet etmek ve dalgınlığa ve unutkanlığa çok dikkat etmek olmalı. Eğitimle ilgili konulara odaklısınız ayın 20’sine kadar, ancak sonrasında ev ve aile önem kazanıyor. 5 Haziran’daki tutulma akademik konuları ve uzakları gündeminize taşıyan bir farkındalık anı olabilir. Aklınıza, mantığınıza güvenmeli ve akışın sularında kaybolmamaya gayret etmelisiniz. 21 Haziran’daki Güneş tutulması ise ailenizde, evinizde yeni bir başlangıç veya düzene işaret edebilir. 18 Haziran’da başlayacak olan Merkür retrosunda ailenize kendinizi anlatmanız da, karşılığında anlaşılmanız da zor olabilir. 25 Haziran’da Venüs retrosunun sonlanmasıyla okul veya eğitim hayatınızdaki ilişkileri düzene koyabilirsiniz. 28 Haziran’dan itibaren burcunuzda seyredecek olan Mars sene sonuna kadar sizi daha da aktif, hareketli ve dinamik kılabilir. Spor ve fiziksel aktiviteleri hızlandırabilirsiniz ancak sağlığınızı korumayı ihmal etmeyin.


1 mayıs, 2020

Mayıs ayı Retrolarla geliyor

Bunların en önemlisi şüphesiz Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs Retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır. Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. İkizler burcundaki bu retroda ise ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerde ortaya çıkabilecek eski mevzular ve gelgitler kafa karıştırabilir. Mayıs boyunca Boğa burcunda ilerleyen Güneş maddi konuları öne çıkarırken sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmek, kazançlarınızı artırmak ve korumak gibi öncelikleriniz ayın 20’sine kadar dikkat çekici olabilir. 7 Mayıs’taki dolunay eşiniz veya ortağınızın maddi durumunda bir gelişmeyi ortaya çıkarabilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir. Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. 13 Mayıs’ta burcunuzun da yıldızı Mars Balık burcuna ilerliyor. Kontrolünüz dışı gelişmelere, bu gelişmeler karşısında atacağınız adımlara ekstra dikkat etmelisiniz. Zira Mars Balık’ta hiç de güven verici, tekin, sağlam bir yerde değil. Dalgınlıklara, sakarlıklara, ihmallere karşı çok daha dikkatli olmalısınız. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de, hareketliliğin, görüşmelerin, temas ve bağlantıların artacağı bir döneme ilerliyorsunuz. 22 Mayıs’taki yeni ay yepyeni bir eğitim fırsatını beraberinde getirebilir. 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem iş ve sosyal yaşamı yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamızı sağlayabilir. Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Satürn retrosu öncelikle sosyal yaşamınızı yavaşlatacak görünmekte. Jüpiter retrosunda ise hedef ve planlarınızı yeniden gözden geçirebilir, görev ve sorumluluklarınızın üzerinden değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bu dönemde üstlerinizden, yönetici, otorite konumunda kişilerden, yaşlı ve olgun kimselerden çok beklentide olmamak gerekebilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Koç burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Koç burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.