Koç Aylık Burç Yorumu

21 Mart - 20 Nisan

1 nisan, 2021

Işığınızla parladığınız bir ay sizi bekliyor

Güneş’in burcunuzda ilerleyerek ışıltınızı daha da yükselttiği, kendinizi gösterebileceğiniz, dikkat çekeceğiniz bir ay sizi bekliyor. Merkür’ün de burcunuza ilerlemesiyle kendinizi çok daha iyi ifade edebilirsiniz. 12 Nisan’da burcunuzdaki yeni ay yaşamınızda yeni girişim ve atılımlar anlamına gelebilir. 14 Nisan’dan itibaren Venüs para evinizde size maddi yönden şans getirdiği gibi, sahip olduklarınızın daha çok değerini bilebilir ve bunu gösterebilirsiniz. 19 Nisan’da Merkür ve hemen ardından Güneş’in Boğa burcuna ilerlemesiyle maddi konulara daha da odaklanabilirsiniz. 23 Nisan’dan itibaren Mars’ın Yengeç burcuna ilerlemesiyle ev ve aile konularının enerjinizi alabileceği, hatta tüketebileceği bir buçuk aylık dönem başlıyor. Bu süreçte ev kazalarına ve aile içi anlaşmazlıklara daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. 27 Nisan’da Akrep burcundaki dolunay ise ortak maddi konulara, eşinizin, ortağınızın işlerine dikkatinizi çekebilir.


1 mart, 2021

Hareketli bir ay sizi bekliyor
Burcunuzun yöneticisi Mars’ın 4 Mart’ta İkizler burcuna ilerlemesiyle birlikte değişken enerjiler yükselirken adaptasyon, uyum gücünüz tekrardan ortaya çıkabilir. Ancak bu bir buçuk aylık Mars İkizler döneminde en fazla dikkat etmeniz gereken konu yakın çevrenizle, komşu ve arkadaşlarınızla iletişim olabilir. Sert sözleri fark etmeden sarf edebilir ve bir anda etrafınızdaki kişileri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Toprak enerjisi artık gökyüzünde giderek ivme kaybederken üzerinizdeki ağırlıklardan kurtulabilir, bırakmanız gerekenleri ardınızda bırakabilir, kendinizi daha serbest, bağımsız hissedebilir, hareket motivasyonunuzu geri kazanabilirsiniz. Spora ve fiziksel aktiviteye hız verebilirsiniz ancak sakatlanmalara dikkat etmelisiniz. 13 Mart’taki yeni ay unuttuğunuz veya bilinçaltınıza ittiğiniz bir konuyu artık halletmenizi ve geride bırakmanızı sağlayabilir. 16 Mart’tan itibaren dalgınlıklara, sakarlıklara daha çok dikkat etmelisiniz, elinizi ayağınızı birbirine dolandırabilecek Merkür Balık transiti başlıyor zira. 20 Mart’ta Güneş’in burcunuza ilerlemesiyle yepyeni bir döneme adım atıyorsunuz. 21 Mart’tan itibaren burcunuza ilerleyen Venüs size her anlamda şans getirebilir, çekiciliğiniz mıknatıs misali artabilir. 28 Mart’taki dolunay ilişkinize, evliliğinize, birlikteliğinize dikkat çekebilir.


1 şubat, 2021

Sosyal ilişkiler mercek altında

Şubat ayına sosyal ilişkilerdeki değişim damga vurabilir. Artık farklı bir arkadaşlık, dostluk yaklaşımınız olabilir. Buluşmalar, toplantılarınız, bunlara dahil olan kişilerdeki değişimi siz de fark etmiş olabilirsiniz. Arkadaşlık ve dostlukta da aradığınız şey artık eskisinden çok farklı ve sıra dışı görünmekte. Venüs bu yaklaşım çerçevesinde yaşamınıza çok farklı bir aşk katabilir. 11 Şubat’taki yeni ay sosyalleşmede yeni yaklaşımınızı gözler önüne serebilir. Mars Boğa burcunda ilerlerken maddi konular, iş ve para konuları sizi meşgul edip yormaya bu ay da devam ediyor. Ancak bu yorgunluğun özgüveninize etki etmemesine çalışmalısınız. 15-24 Şubat arasındaki Satürn-Uranüs açısında ise sosyal çevrenizle ilgili gerginliği sıkı kontrol etmelisiniz. Bu alanda kurduğunuz kemikleşmiş yapı ve yaklaşım zorlayıcı olabilir. Dostluklarda, arkadaşlıklarda ani kopuş ve ayrılıklar gündeme gelebilir. Sosyal ilişkilerde eski kalıpları yıkma ve yeni sulara yelken açma zamanı olabilir.


1 ocak, 2021

Maddi konular önem kazanıyor

Ocak ayının ilk yarısında görev ve sorumluluklar, iş yaşamı ve kariyer konuları hâkimiyetini sürdürüyor. 6 Ocak’ta burcunuzun da yıldızı olan Mars Boğa’ya ilerlerken önümüzdeki bir buçuk ayın konuları maddi eksende belirlenebilir. İş ve para konularında hareketli bir gündem sizi beklerken finans, yatırım, maddi imkânları değerlendirme asıl gündeminiz olabilir. Bu dönemde maddi kayıplara daha çok dikkat etmelisiniz. 8 Ocak’ta Venüs Oğlak burcuna geçiyor. Bu transit aşk ve ilişkilerde daha ciddi, sorumluluk sahibi beklentiler getirebilir. Maddi konularda da programlı, planlı hareket etmek gerekebilir. Aynı tarihte Merkür Kova’ya ilerliyor. Sosyal iletişim bu dönemde hız kazanabilir. 13 Ocak’ta yeni ay gerçekleşirken yeni bir iş, görev ve sorumluluk gündeme gelebilir. 28 Ocak’taki dolunay ise aşkta farkındalık yaratabilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek iyi bir seçenek olabilir. Hedef ve planları revize etmek için iyi bir zaman olabilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Koç burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Koç burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.