Koç Aylık Burç Yorumu

21 Mart - 20 Nisan

1 ocak, 2021

Maddi konular önem kazanıyor

Ocak ayının ilk yarısında görev ve sorumluluklar, iş yaşamı ve kariyer konuları hâkimiyetini sürdürüyor. 6 Ocak’ta burcunuzun da yıldızı olan Mars Boğa’ya ilerlerken önümüzdeki bir buçuk ayın konuları maddi eksende belirlenebilir. İş ve para konularında hareketli bir gündem sizi beklerken finans, yatırım, maddi imkânları değerlendirme asıl gündeminiz olabilir. Bu dönemde maddi kayıplara daha çok dikkat etmelisiniz. 8 Ocak’ta Venüs Oğlak burcuna geçiyor. Bu transit aşk ve ilişkilerde daha ciddi, sorumluluk sahibi beklentiler getirebilir. Maddi konularda da programlı, planlı hareket etmek gerekebilir. Aynı tarihte Merkür Kova’ya ilerliyor. Sosyal iletişim bu dönemde hız kazanabilir. 13 Ocak’ta yeni ay gerçekleşirken yeni bir iş, görev ve sorumluluk gündeme gelebilir. 28 Ocak’taki dolunay ise aşkta farkındalık yaratabilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek iyi bir seçenek olabilir. Hedef ve planları revize etmek için iyi bir zaman olabilir.


1 aralık, 2020

Sosyal yaşamınızda değişimler
Yılın belki de en önemli zamanındasınız. Yalnızca bu yıl değil uzun yıllardır yaşadığınız en ilginç ve sıra dışı astrolojik görünümler sizi beklerken bu heyecan verici biraz da tedirgin edici olabilir. Keza yüksek algı gücünüz ve sezgileriniz sayesinde pek çok şeyi önceden kestirebilme ve kabullenme gücüne sahipsiniz. Bu ay bu yanınızı biraz daha öne çıkarabilirsiniz. Mars burcunuzda ilerlerken size büyük bir güç de veriyor aslında, bir miktar enerjinizden alsa da. Bu gücü bu ay harekete geçirmelisiniz. Bu ay önemli bir tutulma var ve 14 Aralık’ta gerçekleşiyor, bu tutulma dışa açılan bir kapı olabilir, bakış açınızı, vizyonunuzu, düşünce sisteminizi artık başka bir bilgelik noktasına taşıyabilir. Bu bilgelik burç değiştirip yeni bir dönemi başlatacak olan Satürn ve Jüpiter ikilisinin getireceği değişimi daha iyi karşılamanızı sağlayabilir. Bu iki gezegenin burç değiştirmesi yepyeni bir döngüyü başlatacak ve bu döngüde teknoloji, yenilenme, değişim, farklı bir sosyal yapı hâkim olabilir, uyum gücünüzü ortaya koyma zamanı. 30 Aralık’ta Yengeç burcundaki tutulma geçmişinize ve ardınıza son bir kez bakmanızı ve geride bıraktıklarınızı değerlendirmenizi sağlayabilir.


1 kasım, 2020

Maddi konular ön planda

Güneş’in Akrep burcunda ilerlediği Kasım ayının ilk yarısında ortak maddi konularda dikkatli davranmalı, yatırım, finansman konularında aksiyon almadan temkinli olmalısınız. Merkür retrosunun 3 Kasım’da son bulmasıyla iletişimi hızlandırabilirsiniz, özellikle bire bir görüşme ve anlaşma açısından biraz daha elverişli bir ortam doğabilir. 11 Kasım’dan iş konularını hızlandırabilirsiniz. 15 Kasım’da Mars retrosu son bulurken gücünüz de yerine geliyor, aksiyon almakta zorlanmayabilirsiniz. Yeni ay yeni iş girişim ve ortaklıklarını beraberinde getirebilir. 21 Kasım’dan itibaren Venüs burç değiştiriyor, eşinizden, ortağınızdan maddi destek görebilirsiniz. Ortak maddi konularda daha şanslı olabilirsiniz. 22 Kasım’da Güneş Yay burcunda olacak, uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular önem kazanabilir. 30 Kasım’da ise İkizler burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor, bu tutulmada yakın çevrenizde ya da komşu veya kardeşlerinizle ilgili gelişmeler gündem gelebilir.


1 ekim, 2020

Sağlığınızı gözetmeyi ihmal etmeyin

Ekim ayına karşıt burcunuzda bir dolunayla başlarken bu dolunay kendinizle ilgili bir farkındalık ve hesaplaşma zamanı olabilir. Sağlığınızı bu dönemde gözetmeyi ihmal etmemelisiniz. Venüs’ün Başak burcuna ilerleyişiyle birlikte kendinizi bedenen ve ruhen biraz daha iyi ve şifalanmış hissetmeye başlayabilirsiniz. 23 Ekim’e kadar potanızda ilişkiler yer alırken emek, hizmet beklentileri öne çıkıyor. Merkür ay boyunca Akrep’teyken şüpheci ve sorgulayıcı bir düşünce tutumu içinde olabilirsiniz. Ancak 14’ünden sonra gerilemeye başlayan Merkür karşısında bu tutumu abartmamaya özen göstermelisiniz. 16 Ekim’deki yeni ay yeni bir ilişkiyi ya da ilişkinizde yeni bir dönemi muştulayabilir. 23 Ekim sonrasında Güneş’in burç değiştirmesiyle mücadeleci yanınızı ortaya koyabilirsiniz. 31 Ekim’deki dolunay ise maddi konulara ışık tutacak. Ay boyunca sürecek olan Mars retrosunda sağlığınızı gözetmeyi, enerjinizi kontrollü kullanmayı unutmayın. Doktor ve uzmanlardan destek görebileceğiniz bir dönemde olduğunuz da aklınızın ucunda olsun.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Koç burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Koç burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.