Koç Aylık Burç Yorumu

21 Mart - 20 Nisan

1 mayıs, 2020

Mayıs ayı Retrolarla geliyor

Bunların en önemlisi şüphesiz Venüs retrosu ve 13 Mayıs’ta başlayıp 25 Haziran’a kadar sürecek. Genel olarak Venüs Retroları gerek aşk ve ilişkilerde gerek maddi konularda tedbirli hareket edilmesi gereken zamanlardır. Geri gelen eski eşler, eski sevgililer tekinsiz bir sürece işaret eder, zira Venüs retrosunun son bulmasıyla bu sevgililer bir anda kaybolup geri gidebilirler. İkizler burcundaki bu retroda ise ikircikli, çifte durumlara özellikle dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca komşularınız ve kardeşlerinizle ilişkilerde ortaya çıkabilecek eski mevzular ve gelgitler kafa karıştırabilir. Mayıs boyunca Boğa burcunda ilerleyen Güneş maddi konuları öne çıkarırken sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmek, kazançlarınızı artırmak ve korumak gibi öncelikleriniz ayın 20’sine kadar dikkat çekici olabilir. 7 Mayıs’taki dolunay eşiniz veya ortağınızın maddi durumunda bir gelişmeyi ortaya çıkarabilir. 12 Mayıs’ta Merkür güçlü olduğu İkizler’e ilerliyor. Bu geçiş eğitim ve iletişim konularında oldukça avantajlı olabilir. Dönemin en güçlü ve en destekleyici yıldızı Merkür, aklımızı kullanmamız, sağduyulu olmamız yönünde bizi epeyce destekleyebilir. Bol bol okuyup öğrenebileceğimiz, merak duygumuzun yüksek olduğu, zihnimizin esnek, çevik, becerikli hareket edebildiği bir dönem. 13 Mayıs’ta burcunuzun da yıldızı Mars Balık burcuna ilerliyor. Kontrolünüz dışı gelişmelere, bu gelişmeler karşısında atacağınız adımlara ekstra dikkat etmelisiniz. Zira Mars Balık’ta hiç de güven verici, tekin, sağlam bir yerde değil. Dalgınlıklara, sakarlıklara, ihmallere karşı çok daha dikkatli olmalısınız. 20 Mayıs’tan itibaren Güneş artık İkizler’de, hareketliliğin, görüşmelerin, temas ve bağlantıların artacağı bir döneme ilerliyorsunuz. 22 Mayıs’taki yeni ay yepyeni bir eğitim fırsatını beraberinde getirebilir. 11 Mayıs’ta Satürn, 14 Mayıs’ta Jüpiter Retroları başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek bu dönem iş ve sosyal yaşamı yavaşlatabilir. Geçmişe dönük değerlendirmeler yapmamızı sağlayabilir. Kariyerle ilgili konular biraz daha sabır ve temkinli yaklaşım gerektirebilir. Satürn retrosu öncelikle sosyal yaşamınızı yavaşlatacak görünmekte. Jüpiter retrosunda ise hedef ve planlarınızı yeniden gözden geçirebilir, görev ve sorumluluklarınızın üzerinden değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bu dönemde üstlerinizden, yönetici, otorite konumunda kişilerden, yaşlı ve olgun kimselerden çok beklentide olmamak gerekebilir.


1 nisan, 2020

Teknolojik imkânları kullanabilirsiniz

Burcunuzun yıldızı Mars Kova’da ilerlerken ay boyunca sosyal ilişkilerde uzaklık, mesafe dikkat çekici. Teknolojik imkanları kullanarak dostlarınızla yakınlaşabilirsiniz. Bolca telefon görüşmesi, internet kullanımı dikkat çekici olabilir. 4 Nisan’dan itibaren eğitim ve kitaplarla daha yakın olabilirsiniz, onları daha çok sevebilirsiniz. 8 Nisan’daki dolunay ilişkilerde farkındalık getiriyor, evlilik ve ortaklık konularında yeni kararlar gündeme gelebilir. 11 Nisan’da Merkür burcunuzda olacak ve ay sonuna kadar sizi iletişime çok daha yatkın kılacak, uzaktan da olsa sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz. 19 Nisan’dan itibaren para konularına daha çok odaklanabilirsiniz, 22 Nisan’daki yeni ay maddi açıdan yeni bir dönemin kapısını açabilir.


1 mart, 2020

Güneş 20’sinden sonra burcunuzda, enerjiniz yerine geliyor

10 Mart’a kadar Merkür retrosu sürerken zihinsel karmaşa devam ediyor, ancak 4’ünden itibaren sosyal iletişimi etkileyebilecek durumlar söz konusu olabilir. Balık burcunda ilerleyen akışı ve gidişatı kabullenici bir tutum içinde olmanızı sağlarken manevi, mistik konulara ilginizi artırabilir. Ayrıca hayırsever, yardımsever yönlerinizi daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz. 20 Mart’tan itibaren Güneş burcunuzda olacak, önümüzdeki bir ay boyunca cesur, girişimci yönlerinizi güçlü bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. 22’sinden itibaren burç değiştiren Satürn rahatlatıcı görev ve sorumlulukları hafifleterek rahatlama sağlarken sosyal alanda, arkadaşlık ilişkilerinde daha ciddi bir tutum sergilemenizi sağlayabilir. Arkadaşlarınızla iş yapabilirsiniz. Venüs 5 Mart’ta burcunuzdan ayrılırken maddi konularda sizi destekleyen ve güçlü olduğu burca ilerliyor. İş fırsatlarınızı değerlendirebilir, kazançlarınızı artırabilirsiniz. 9 Mart’taki dolunay gündelik yaşamınız veya çalışma ortamınızla ilgili farkındalık sağlarken 24 Mart’taki yeni ay yaşamınızda yepyeni başlangıçlara işaret edebilir.


1 şubat, 2020

Duygular aklı gölgeleyebilir

Duygularla hareket edeceğiniz bir ay sizi beklerken bu ay zihninizi toparlamak, akılcı, mantıklı düşünmek her zamankinden çok daha zor olabilir. Aklınızın kolayca karışıp dağılabileceği bir aya Merkür Balık transiti ve 17 Şubat’tan itibaren de Merkür retrosu damga vuruyor. Neyse ki Venüs şans yıldızı 8’in itibaren ve sizi özellikle ilişkiler anlamında avantajlı ve şanslı kılıyor. Bu dönemde bir cazibe merkezi haline gelebilirsiniz. 9 Şubat’taki dolunay bir aşk dolunayı, aşkınız, sevdikleriniz ve çocuklarınızla ilgili bir konuda farkındalığı beraberinde getirebilir. Sevgililer Günü’nde ise en derin, gizli tutkular konuşuyor, saplantılı tutumlardan uzak kalmaya çalışın. 16 Şubat’tan itibaren iş, kariyer konularının daha çok mücadele getireceği bir dönem başlıyor, bu dönemde otorite konumunda veya yaşlı, olgun kimselerle çatışmamaya dikkat etmelisiniz. 19 Şubat’tan itibaren fedakârlıklar öne çıkıyor, empatik ve anlayışlı yönlerinizi öne çıkarabilir, hayatı akışına bırakmayı tercih edebilirsiniz. 23 Şubat’taki yeni ay ise bilinçaltınızda yeni uyanışlara işaret edebilir, bir alışkanlığınızı bırakabilir veya tutkun, bağlı olduğunuz bir durumdan vazgeçebilirsiniz.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Koç burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Koç burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.