Madagaskarlı Kadınların Elinden: Fendi Baguette Hand in Hand

Fendi, Made For A Woman iş birliğiyle Madagaskarlı kadın zanaatkarları güçlendirmeye odaklanıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Temmuz 2024

Fendi, Made For A Woman iş birliğiyle Madagaskar'da üretilen en yeni Baguette Hand in Hand çantasını sunuyor. Bu özel iş birliği, Madagaskarlı zanaatkarları güçlendirmeye adanmış, sosyal açıdan sorumlu, kadınların liderliğinde ve kadın merkezli bir sosyal sorumluluk projesinin bir parçası.Sınırlı sayıda özel üretilen ve Baguette ailesine yeni eklenen Hand in Hand serisinin malzemesi, bölgenin endemik rafyasından üretiliyor ve üretimde yöresel işçilikler ön plana çıkıyor.

Made For A Woman tarafından yapılan Baguette, geleneksel Madagaskar tasarımlarını farklı dikişlerin karmaşık bir deseni olarak yeniden yorumluyor. Yerel olarak temin edilen rafya kullanılarak, zanaatkarlar dört farklı tığ işi kareden çantayı oluşturdular. Üç tonlu rafya ile çevrelenmiş ve püsküllü kenarları olan bu kareler birbirine bağlanmış. Bir makrome örgü, çantanın üst kısmından, kapağından ve omuz askısından geçerek, zarif karnelyan boncuklarla süslenmiş.

Marka, ayrıca Made For A Woman iş birliği kapsamında arşivden ilham alan Roll çantasını da yeniden piyasaya sürüyor. Her çanta, Fendi’nin imza FF motifini oluşturmak için iki renkte yerel olarak temin edilen rafya ile tığ işi yapılarak üretiliyor. Daha sonra İtalya'da, zanaatkarların elle yapılan Selleria dikişleriyle süslenmiş deri sapları diktiği yerde tamamlanıyor.

 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.