İLHAM VEREN CAPE TOWN

İLHAM VEREN CAPE TOWN

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Temmuz 2014
İLHAM VEREN CAPE TOWN


Tatil planlarınızı yaparken, her zamankinden farklı bir destinasyon arıyorsanız, Konular Editörümüz Suzan Yurdacan'ın Cape Town hakkındaki izlenimlerine bir göz atın deriz: 


 


''Cape Town bugüne kadar gördüğüm en etkileyici, en değişik yer. Gittiğim başka hiçbir şehre benzetemedim. Buraya “Güney Afrika'nın en Avrupai şehri” de deniyormuş ancak fondaki heybetli Table Mountain (Masa Dağı) ve inanılmaz zengin bitki örtüsü, renkleri ve insanıyla Cape Town, Afrika'nın ta kendisi.

Oraya gidince neler yapmalı?


Greenpoint Market'e gitmeden olmaz. Orası açık bir pazar yeri; Afrika maskeleri, rengarenk yerel takılar, objeler burada. Üstelik çevresinde çok tatlı kafeler var, yemek molası vermek için birebir. Nereleri görmeli? Cape of Good Hope yani Ümit Burnu ve Table Montain'daki teleferiğe binmek, ziyaretin olmazsa olmazları. En iyisi bir araç ve rehber kiralamak. Cape of Good Hope, Afrika kıtasının en uç noktası, burada insan farklı hissediyor. Yüzlerce penguen ve muhteşem bir manzara görmek için Boulders Beach'i de programa dahil edin; burası Simon's Town'a çok yakın.''

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.