İSTANBUL'A YAKIN GEZİ ROTALARI

İstanbul’da yaşam keyifli ve renkli olduğu kadar gürültülü ve yorucu da olabiliyor. İşte sizler için şehirden kaçış rotaları.

Hafta sonu gelince yakın ama şehir dışı rotalara yapılan kaçamakların hem bedenimize hem de ruhumuza çok iyi geldiği bir gerçek! İşte 2-3 günlük kısa bir tatil yada doğa kaçamağı yapmak isteyenler için öneriler.

BARBARE BAĞLARI

Tekirdağ’da yer alan Barbare Bağları ister hafta sonu için birkaç günlüğüne isterseniz de günübirlik gidebileceğiniz İstanbul’a arabayla yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta, huzurlu bir rota. Özellikle şarap severleri etkileyecek üzüm bağı, sıcak ambiyansıyla bağ evi ve mahzeni ile tadım yaparken üretimi hakkında bilgi de edinebileceğiniz keyifli ve romantik bir seçenek.

BOLU- YEŞİL EV OTEL

Çocukluğumuzun unutulmaz masal kahramanları Pamuk Prenses’in meşhur Yedi Cücelerinden ilham alan oda isimleriyle dikkat çeken ahşap evlerden oluşan ‘Yeşil Ev Otel’ kuş sesleriyle uyanacağınız, huzur dolu bir rota önerisi! Doğanın bazen de yağmurun sesi ve harika kahvaltısıyla Bolu’da mutlaka konaklanması gereken adreslerden… O taraflara gitmişken mutlaka Yedigöller tarafını da gezmeli, Abant gölü etrafında yürüyüş yapmalı ve Gölcük Tabiat Parkı'nda yer alan şu meşhur evin fotoğrafını çekmelisiniz! (Orası ev değil aslında orman bakanlığı misafirhanesiymiş!)


NG SAPANCA

Sapanca’da kendi ormanına sahip bir SPA hoteli NG Sapanca. Hafta sonu için keyifli bir kaçamak yapmak isteyenler doğanın kalbinde bu otelde konaklamalı, mutlaka ‘Orman Terapisi’ne katılmalı, vaktinizin büyük bir kısmını da masaj yaptırarak ve SPA’da rahatlayarak geçirmelisiniz! Akşam yemeklerinin de harika olduğunu belirtmeden geçmeyelim!

 CASA LAVANDA

Şile’de yer alan butik otel Casa Lavanda kaliteli vakit geçirmek isteyen doğaseverlerin vazgeçilmez adresi! Balayı ya da düğün için de çok fazla tercih edilse de sevdiklerinizle hafta sonu kaçış rotası olarak da çok keyifli vakit geçireceğinize eminiz! Siz şimdiden yerinizi ayırtın, Şef Emre Şen’in gurme mutfağını da pas geçmeyin!

BÜYÜKADA

Büyükada, İstanbul’dan Deniz Hatları Vapuruyla kolayca ulaşabileceğiniz kadar yakın ancak kendinizi yazlığınızda hissedeceğiniz kadar da şehirden uzak! Giderseniz mutlaka bisikletle ara sokaklarını dolaşın, o eski evlerin arasında kendinizi kaybedeceksiniz! Dondurmacı Yunus’un gül şeklinde ve inanılmaz lezzetli dondurmalarını yemeden dönmeyin.