MÜZİĞİN SESİNE DOĞRU

Bir sonraki tatilinizi müzik dolu günlerle zenginleştirmek ister misiniz?


Bu yaz için düşündüğünüz tatil planlarına biraz müzik katmak ister miydiniz? Müzik tutkunları, evet, tam olarak size sesleniyoruz: Yaz tatili planınız kesinleşmediyse müzik ve eğlenceye doyacağınız bu duraklara bir göz atmaya ne dersiniz?

İSPANYA SAHİLLERİ
Sıcak mı sıcak insanlarıyla ünlü İspanya'nın kıyıları yaz boyu müzikle aşk yaşıyor diyebiliriz. Buradaki birçok küçük ada arasından Trinidad ve Tobago'da sokaklardaki yerel halkla dans etmek için ideal noktalar. Bir de tatilinizi Şubat ayında gerçekleşen, Karayiplerin en büyük karnavalına denk gelirseniz sizden iyisi yok! İspanya sokaklarına can geldiği, ada halkının mirası olan soca ve kalipsoların ritmiyle kendinizden geçtiğiniz bir tatil kulağa harika gelmiyor mu?

BUENOS AIRES Arjantin'in adını genellikle biftekleri ve tangosuyla duymuş olabilirsiniz ama o şehrin sundukları bu kadarla bitmiyor! Ülkenin global müziklerden oluşan, füzyon da diyebileceğimiz müziğinin de tadını çıkarmamak olmaz. Yaz boyunca sokak festivalleriyle dolu olan şehirde akşamları müziğin tadına varmak için kulağınıza gelen gitar seslerini Palermo'ya doğru takip etmeniz yeterli..

NEW ORLEANS Beyonce'nin Lemonade albümündeki videoların bir kısmı burada geçtiği için dünyanın gözde mekanları arasına giren New Orleans, tam anlamıyla müziğin kalbinin attığı bir şehir. Aynı zamanda Jazz müziğin doğum yeri olan şehirde rock, brass grupları ve güneylilerin favori ritimlerinin çaldığı mekanlarda bir gecede onlarca tür müzikle, keyiften sarhoş olmanız işten bile değil.

BERLİN Beklentiler ve atmosfer konusunda hiç hayal kırıklığına uğratmayan Berlin, çoğunlukla EDM'in evi olarak biliniyor. Müziğin hangi türünü severseniz sevin, aradığınızı bulabileceğiniz bu şehirdeki mekanlarda klasik müzik konserlerinden, yer altı kulüplerindeki rap akşamlarına kadar aklınıza gelen her türlü müzikle karşılaşabilirsiniz. Tabii Berlin'e kadar gitmişken tüm fırsatlara açık olmanızı öneririz. Zira oradayken, şaşırtıcı mekanlardaki deneysel müziklere bir şans verin.

TORONTO
Kısa süre önce BBC Radyo 4 tarafından dünyada çeşitlilik bakımından en zengin şehri seçilen Toronto'daki müziğin de dünyanın en iyileri arasında olduğuna şaşırmazsınız herhalde? Bir çok pop starının çıkış noktası olan şehirde her an yeni bir müzik keşfi yapabileceğiniz hem ücretsiz, hem de biletli müzik festivalleri yaz ve baharda müzik aşıklarını bekliyor.

Kaynak: ELLEuk.com

Etİketler